Na trh vstupuje pomalá kosmetická značka Poetiko

sobota, 17. dubna 2021, 07:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Na česko-slovenský trh přichází nová kosmetická značka Poetiko, jež chce inspirovat spotřebitele k pomalejšímu a udržitelnějšímu životnímu stylu.

Zdroj: Poetiko

Zdroj: Poetiko

S příchodem jara vstupuje na česko-slovenský trh nová kosmetická značka Poetiko, jejíž název se skládá ze slov POmalá ETIcká KOsmetika. Cílem značky není jenom přinést nové produkty, ale hlavně inspirovat své spotřebitele k pomalejšímu, a tím i udržitelnějšímu životnímu stylu a péči o sebe i své okolí.

Základem značky je udržitelnost (Sustainable), lokálnost (Local), soulad s přírodou (Organic) a kvalitu (Whole). Vyznává holistický životní styl, který propojuje všechny aspekty života, a klade důraz na tzv. slow beauty (pomalá krása). „Při tvorbě naší kosmetiky jsme si osvojili principy slow beauty, protože věříme, že skutečná krása sebevědomě vyzařuje zevnitř a nebojí se stárnout,“ objasňuje Monika Šimonová, produktová manažerka značky, a dodává: „Naším heslem je ‚Dělejme věci co nejlépe, ne co nejrychleji‘ a snad právě proto nám vývoj a uvedení produktů na trh trvalo několik let.“ 

„Koncept slow beauty pro mě není jen kompasem, podle kterého vytváříme naše produkty. Je to přístup k životu, který nám umožňuje cítit se dobře ve své kůži. Ukazuje nám cestu, jak pečovat nejen o vnější, ale i vnitřní krásu. A praktikovat umění sebepéče v každodenním životě,” přibližuje Kristýna Volfová, brand manažerka značky Poetiko.

Značka se snaží vytvořit funkční moderní kosmetiku, která propojuje přírodní složení a šetrný přístup k životnímu prostředí se současnými biotechnologickými poznatky a postupy, čímž chce zajistit vysokou účinnost, delikátní textury a dlouhodobé výsledky. „Jsme ženy 21. století. Nebojíme se chopit příležitostí moderní doby, přesto vnímáme silné spojení s přírodou. Nové technologie a vědecké poznatky nám umožnily uskutečnit naši společnou vizi,“ říká Aneta Fránková, která má na starosti vývoj produktů. 

Členkou čtyřčlenného týmu je i parfumérka Kateřina Nováková, která se učila přímo od tvůrce parfémů pro britskou královskou rodinu. „V našich produktech používáme éterické oleje, které všechno nejen krásně provoní, ale působí i aromaterapeuticky. Pohladíme tak nejen svou pleť, ale i duši a mysl,“ nastiňuje jeden z důležitých pilířů nové kosmetiky. 

Produkty Poetiko, které jsou všechny vyrobeny v Česku a na Slovensku, lze zakoupit v e-shopu www.poetiko.organic. Na konci března otevřel i zážitkový obchod v centru Prahy hned vedle Karlova mostu, kde si lze všechny produkty přímo i vyzkoušet.

V marketingu se Poetiko zaměřuje na online komunikaci a sociální sítě. Sází na dlouhodobou a autentickou spolupráci s mikroinfluencery, s jejichž pomocí chce kolem značky vybudovat komunitu. Součástí strategie je také obsahový marketing, který nabídne rady, jak správně pečovat nejen o svou pleť. 

-stk-