Nova spustí na webu TN.cz živé vysílání TN Live

středa, 28. dubna 2021, 11:15 TV, Internet & Mobil MediaGuru

Televize Nova rozšiřuje svoje internetové zpravodajství o živé vysílání TN Live, postavila nové studio.

Studio TN Live, zdroj: TV Nova

Studio TN Live, zdroj: TV Nova

Televize Nova spouští na svém webu TN.cz živé vysílání TN Live. Má jít o rozšíření stávajícího zpravodajského portálu, které nabídne živé vysílání, aktuality, reportáže z terénu, Televizní noviny, přímé přenosy důležitých událostí či speciální magazíny a pořady připravované speciálně pro TN Live. Vysílání spustí od pondělí 3. května.

„TN Live nám otevírá nové možnosti, jak přinést divákům zpravodajství TV Nova ještě větší množství informací. Budeme živě sledovat dění v České republice a okamžitě na něj reagovat. Doplníme ho o komentáře odborníků, reakce politologů nebo analýzy. Sledovat budeme i počasí a mimořádné události. Síť naši zpravodajů po celé zemi nám to umožní. V rámci TN Live budeme nadále vysílat i oblíbené formáty TN.cz, jakými jsou Napřímo a Nastartujme Česko,“ přibližuje podobu vysílání Kamil Houska, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky, TV Nova. Nova podle jeho slov chystá i další pořady vysílané živě, věnovat  se chce také technologiím, vesmíru a dění ve Spojených státech amerických. 

Nova pro potřeby rozšířeného vysílání TN Live postavila nové studio. Je založené na NDI technologii, která umožňuje vysílat a přijímat jakýkoliv obrazový a zvukový signál v rámci celé sítě. Režie je připojena na všechny významné platformy video komunikačních nástrojů, jako jsou Skype, Teams, Zoom či IP telefon. Moderátoři se tak mohou spojit s reportéry či zahájit vysílání v případě nenadálé události. Kromě těchto mobilních video platforem je studio TN Live připojeno také na satelitní trasy. Integrovaný software režie má umožnit editaci a rychlé odbavení grafických materiálů. Studio tvoří zobrazovací stěna a 220 cm velký monitor nastavitelný podle druhu pořadu. Kamery, které lze ovládat pomocí pár kliků z režie, si umí zapamatovat záběry, a také přejezdy. RGB osvětlení má dotvořit jakýkoliv barevný nádech.

Studio TN Live, zdroj: TV Nova

Studio TN Live, zdroj: TV Nova

Studio TN Live, zdroj: TV Nova

Studio TN Live, zdroj: TV Nova

Studio TN Live, zdroj: TV Nova

Studio TN Live, zdroj: TV Nova

Renovace portálu TN.cz je jedním z cílů, které si Nova pro letošní rok v internetovém prostředí vytyčila. Spuštěním služby TN Live tak bude chtít na internetu více konkurovat živému vysílání na webu CNN iPrima.cz a rovněž zpravodajskému ČT24.cz.

-mav-