Slido ukazuje v kampani nežádoucí efekt nudných mítinků

úterý, 20. dubna 2021, 13:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

V kampani, určené primárně pro americký trh, se Slido zaměřuje na fenomén „meeting zombies“.

Zdroj: Slido

Zdroj: Slido

Slido, slovenský software pro interakci s publikem, spouští novou brandovou kampaň. Poukazuje v ní na problém neefektivnosti a nezáživnosti online setkání, která lidi často mění na tzv. „meeting zombies”. Kampaň, jež je primárně určena pro americký trh, je dílem agentury Triad Advertising.

V reklamním spotu Slido představuje, co takový nudný mítink s lidmi dokáže. Zároveň přináší možnost oživení prostřednictvím svých funkcionalit v podobě anket, kvízů a kladení otázek publikem. 

„Pro mnoho z nás se téměř celý minulý rok nesl ve znamení online mítinků, které byly často neefektivní nebo nezáživné. Podle naší nedávné studie je během mítingů 49 % zaměstnanců v myšlenkách někde jinde a 42 % respondentů si během nich čte zprávy, což pokládáme za jasný důkaz toho, že s mítingy není něco v pořádku. Ve videu jsme chtěli na tento problém žertem poukázat a zároveň vzdát poctu všem organizátorům, kterým záleží na tom, jak se jejich kolegové během mítingů cítí a jak se chtějí zapojit do dění,” popisuje CEO Slido Peter Komorník.

Reklamní video doplňuje tzv. „Zombie Detector“ pro Snap kameru – speciální add-on, který si mohou uživatelé stáhnout a využívat během videohovorů, aby měřil míru jejich aktivity v průběhu mítingu. Pokud bude uživatel delší dobu neaktivní, začne se na kameře měnit na zombie a organizátoru mítingu se zobrazí upozornění na to, aby své kolegy více zapojil do dění. Speciální detektor lze používat v rámci platforem Webex, Zoom, Teams, Skype, Slack a dalších.

Kampaň poběží na YouTube a vybraných amerických sociálních sítích. Produkci zajistila společnost Bistro Films, spot režíroval Marek Partyš.

-stk-