Hokejové MS nabídne ČT také v HbbTV nebo na mobilu

středa, 19. května 2021, 07:25 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Česká televize zahájí v pátek vysílání zápasů hokejového MS. Spustí také hokejovou HbbTV aplikaci.

Ukázka HbbTV aplikace pro MS v hokeji, zdroj: ČT

Ukázka HbbTV aplikace pro MS v hokeji, zdroj: ČT

Česká televize zahájí v pátek 21. května vysílání z hokejového mistrovství světa. V pořadí jedenapadesátý šampionát nabídne na TV obrazovkách, v mobilní aplikaci, na webu a také v HbbTV. 

Hokejovou HbbTV aplikaci spustí ČT rovněž v pátek, doplněná má být o bonusový obsah, statistiky, tabulky, výsledkový servis i textový online přenos souběžně hraných netelevizních utkání. Do HbbTV aplikace se diváci dostanu stiskem modrého tlačítka.

Celkem ČT odvysílá z MS všech 64 zápasů. Utkání doplní také studio MS s doprovodným programem. „Zápasy, které se časově překrývají, mohou diváci sledovat na webových stránkách a přes modré tlačítko aplikace HbbTV, nebo později v televizi ze záznamu,“ avizuje autor projektu a komentátor Robert Záruba, který odjíždí na svůj devětadvacátý šampionát v řadě. Společně s ním diváky turnajem v lotyšské Rize provedou Tomáš Jílek a Ondřej Zamazal a spolukomentátoři Petr Hubáček, Martin Hosták a David Pospíšil. Z reportérské pozice se přihlásí Darina Vymětalíková.

Televizní utkání vždy doprovodí i Studio MS, které tentokrát zůstává v Praze. „Studio v místě konání šampionátu má smysl, když do něj můžeme zvát české hráče a trenéry, a to by v Lotyšsku vinou bezpečnostních opatření nebylo možné,“ doplňuje Záruba. Programem studia diváky provede Jiří Hölzel, do sestavy expertů se k dvojici Milan Antoš a Martin Procházka vrací Marek Sýkora.

-mav-