Innogy podporuje produkt Optimal personalizací videa

pátek, 7. května 2021, 11:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Innogy kampaní komunikuje svůj produkt Optimal. Její součástí je i newsletter s dynamicky generovaným personalizovaným videem.

Zdroj: Repro video Innogy

Zdroj: Repro video Innogy

Dodavatel energií Innogy spustil reklamní kampaň. Její tváří se stal opět herec Pavel Šimčík. Coby otec rodiny v ní nepotřebuje na rozdíl od své manželky v podání herečky a cvičitelky jógy Petry Špindlerové k získání jistoty ásany, jelikož „má jistotu ve snižování cen energií“, které po dobu tří let spolu s odměnami slibuje produkt Optimal. Kampaň využila kromě televize, rádia, internetu, komunikace v zákaznických centrech, aktivačního eventu v ulicích desítek měst také speciální e-mailovou rozesílku s personalizovanými videy. 

Reklamní spot s Pavlem Šimčíkem a Petrou Špindlerovou

V rámci rozesílky dostane více než 20 tisíc vybraných zákazníky personalizovaný e-mail. Jeho součástí je video, v němž k zákazníkům promlouvá Pavel Šimčík, přičemž každého adresáta oslovuje jeho jménem, zmiňuje individuální nabídku zákazníkovi na míru, a ve videu se dokonce objeví i adresátovo jméno na samolepícím lístečku na lednici. Vše na zákazníka působí dojmem, jako by bylo video natočené pouze a jen pro něj. Ve skutečnosti videa vznikla kombinací předtočeného materiálu a kvalitně sesbíraných a analyzovaných dat právě za pomoci technologie Motionlab. 

Ukázka personalizovaného videa v e-mailové rozesílce Innogy

Souběžně s novou formou komunikace běží i klasická rozesílka jako součást A/B testování. „Na jinou skupinu zákazníků posíláme i standardní newsletter a po ukončení celé kampaně budeme vyhodnocovat celkovou úspěšnost obou variant,“ doplňuje Václav Podzimek, Customer Communication Manager z Innogy. 

V rámci cílení na jednotlivé skupiny zákazníků byl připraven i speciální obsah pro matky s dětmi. „Tady probíhá komunikace převážně v onlinu, cílová skupina má i vlastní landing page a pro komunikaci využíváme hlavně postavu maminky v podání Petry Špindlerové,“ dodává Václav Podzimek. 

Ukázka videa z webu pro matky s dětmi

Kampaň vzešla ze spolupráce agentur Wunderman Thompson a VMLY&R (obě součástí sítě komunikačních agentur WPP). Režie se ujalo duo Mugshots. Média zajistila TSM Global, online část Fragile. 

-stk-