Livesport sází v kampani s Čechem na (ne)sportovní situace

pátek, 21. května 2021, 11:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Livesport spouští novou globální kampaň s Petrem Čechem. Pracuje v ní s nečekanými pointami v situacích, které jen zdánlivě se sportem nesouvisí.

Z natáčení nové reklamy Livesport, zdroj: Livesport

Z natáčení nové reklamy Livesport, zdroj: Livesport

Se začátkem hokejového mistrovství světa spouští česká společnost Livesport novou reklamní kampaň se svým ambasadorem Petrem Čechem. Známý brankář se představí v sérii spotů, jejichž hrdiny jsou kromě něj sportovní fanoušci v nečekaných situacích.

Kampaň, jež odstartuje 21. května, poběží v televizi a na internetu až do konce roku v českých televizích a díky Eurosportu i v dalších zemích Evropy. „Květnové mistrovství světa v hokeji je v České republice dlouhodobě jednou z nejsledovanějších sportovních událostí a my u ní pravidelně představujeme naše globální kampaně. Loni jsme kvůli covidu o tuhle příležitost přišli, letos se ale k této tradici opět vracíme,“ říká marketingový ředitel Livesportu Jan Hortík.

Kampaň je primárně brandová. Série spotu vychází z jednoho kreativního konceptu, mění se jen zápletky a prostředí. Strukturovanější příběhy pro delší stopáže doplňují sponzorské vzkazy a mikropříběhy pro online.

Autorem konceptu celé kampaně je Michal Pastier, jenž vsadil na nečekané pointy v situacích, které nemají se sportem nic společného – ovšem jen zdánlivě. V každé z nich je totiž hlavním hrdinou sportovní fanoušek. A s ním Petr Čech v roli průvodce, který příběh doplňuje.

O produkci se postarala společnost Cinemania. Režie se ujal Karel Janák. Český štáb natáčel v Praze, Petr Čech v Londýně. „S Petrem jsme chtěli natáčet v Praze, ale kvůli covidu se to nepovedlo. Třikrát jsme už byli domluvení, třikrát jsme kupovali letenku a třikrát jsme ji museli vracet,” přibližuje Martin Kořínek ze Cinemanie.

Natáčení kampaně tak probíhalo nadvakrát. „Veškeré exteriéry jsme měli hotové už loni v létě, kdy jsme na zámku Sychrov i v přístavu Mělník měli Petrova dvojníka. Na něm jsme testovali postavení kamery nebo světla,” vysvětluje brand manager Livesportu Pavel Hacker a dodává: „Scény s Petrem jsme pak začátkem letošního května natáčeli poměrně unikátním způsobem – online. Petr byl ve studiu v Londýně a tam už se mohl věnovat především své roli. Postprodukce potom zařídila jeho zasazení do příběhu. 

-stk-