Melta se mění, představuje nové obaly i kampaň

úterý, 4. května 2021, 18:40 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

Cereální nápoj Melta přichází na trh s novou vizuální identitou. Podpoří ji tiskovou a online kampaní.

Melta přistoupila k rebrandingu, značku chce vymanit ze škatulky "náhražek kávy", zdroj: Kávoviny.

Melta přistoupila k rebrandingu, značku chce vymanit ze škatulky "náhražek kávy", zdroj: Kávoviny.

Pardubická společnost Kávoviny se rozhodla restartovat svou značku cereálního nápoje Melta. Připravila pro ni novou vizuální identitu i kampaň, jež má ukázat na přírodní původ surovin i přinést inspiraci. 

Rebranding značky Melta vychází ze spotřebitelského průzkumu, který zpracovala společnost Simply5. Vyplynulo z něj, že povědomí o značce je stále vysoké a že mezi její zákazníky patří především lidé, kteří preferují přírodní a zdraví prospěšné produkty. Část z nich má pití Melty spjaté se vzpomínkami z dětství, ženy zase s obdobím kojení. Při volbě značky hraje kromě absence kofeinu významnou roli také chuťový zážitek. Nejčastěji tak lidé pijí nápoj s mlékem a doslazují si jej cukrem či medem. U potenciálních konzumentů může být bariérou složitější příprava či málo atraktivní obal. 

„Byli jsme potěšeni, že Melta je u většiny spotřebitelů vnímána pozitivně, jako přírodní a zdravá alternativa kávy. Průzkum nám zároveň ukázal, na které věci se máme zaměřit, abychom k Meltě přitáhli i další zákazníky, především z řad lidí, kteří dbají na svůj životní styl,“ vysvětluje Jan Šolta, marketingový poradce společnosti Kávoviny.  

Nová vizuální identita je tak nyní k vidění na obalech, jež byly vytvořeny s respektem k historii značky, zároveň však s cílem oslovit dnešního zákazníka. Mají působit svěže a upozorňovat na přírodní původ použitých ingrediencí. „Novinkou je také praktický stojící sáček na klasickou Meltu, který se lépe skladuje i otvírá,“ dodává Šolta. Nové obaly se obchodech začaly objevovat v průběhu dubna. 

Kromě klasické Melty nabízí značka také balení porcované v sáčcích nebo v instantní variantě. Rebranding měl tak pomoci vizuální prezentaci jednotlivých výrobků v obchodech sjednotit.

Na podzim by do portfolia měla přibýt ještě nová příchuť instantní varianty, jež má ambice oslovit skupinu spotřebitelů, kteří ještě klasické Meltě „nepřišli na chuť“. 

Melta nabízí vedle klasické varianty také balení porcované v sáčcích či instatní, zdroj: Kávoviny.

Melta nabízí vedle klasické varianty také balení porcované v sáčcích či instatní, zdroj: Kávoviny.

Na podzim chce Melta představit i novou příchuť své instatní varianty, zdroj: Kávoviny.

Na podzim chce Melta představit i novou příchuť své instatní varianty, zdroj: Kávoviny.

Rebrandovanou značku podporuje kampaň v tisku, na internetu a v místě prodeje. Jedním z jejích cílů je vymanit ji z historické škatulky „náhražek kávy“. Podle společnosti Kávoviny patří Melta mezi cereální nápoje, který může nabídnout pro svůj vysoký obsah čekanky i celou škálu benefitů pro zdraví. Potenciál tak má navázat na aktuální spotřebitelské trendy a rozšiřovat základnu konzumentů.

Součástí kampaně jsou také webové stránky melta.cz a nově založený facebookový profil, kde budou k dispozici tipy, jak si nápoj připravit například v moka konvičce, ve spojení s perníkovým či orientálním koření, či v kombinaci s irskou whiskey. Na recepturách a postupech spolupracovala značka s baristkou Annou Bednářovou.

-stk-