Tchibo uvádí na trh kofeinovou funkční vodu Coffizz

pátek, 21. května 2021, 10:00 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

Tchibo vstupuje do nové kategorie funkčních vod. Uvádí kofeinový nápoj Coffizz.

Klíčový vizuál k podpoře novinky Tchibo Coffizz, zdroj: Tchibo Praha

Klíčový vizuál k podpoře novinky Tchibo Coffizz, zdroj: Tchibo Praha

Společnost Tchibo představuje novinku, s níž vstupuje do kategorie funkčních vod. Pod názvem Tchibo Coffizz nabídne kombinaci pramenité vody s přírodním kofeinem, jenž pochází ze zelených zrn kávy 100% Tchibo Arabica. Na trh uvede dvě varianty s ovocnou příchutí marakuji nebo citrónu a máty v plastové lahvi o objemu 0,5 litru. Doporučená maloobchodní cena je 39,90 korun. K dostání bude v obchodech Tchibo a v široké maloobchodní síti.

„Naše unikátní kofeinová voda Tchibo Coffizz, jediná svého druhu v segmentu nápojů RTD (ready to drink) na českém trhu, podpoří vaši koncentraci a povzbudí mysl, osvěží, zažene žízeň a přinese radost z ovocné chuti, která pro někoho může být překvapující. Nápoj totiž nechutná po kávě, protože obsažený kofein není nositelem chuti. Věříme, že přesně to jsou atributy, díky kterým si voda brzy získá své fanoušky i mezi lidmi, kteří kávu nepijí. Tchibo Coffizz ale stejně tak dobře vyhoví i milovníkům kávy, kteří si rádi dopřejí změnu ve chvílích, kdy potřebují vzpruhu, ale jsou už přesyceni chutí kávy,“ popisuje Dana Jindřichová, Business Development Manager společnosti Tchibo Praha. 

Obě příchutě obsahují cukr na úrovni minerálních vod, nikoli limonád, přičemž druhá jmenovaná varianta je připravena v tzv. light verzi se sníženým obsahem cukru. Pramenitá voda je v nápoji jemně sycená. 

Tchibo Coffizz nabídne dvě varianty – s ovocnou příchutí marakuji nebo citrónu a máty, zdroj: Tchibo Praha.

Tchibo Coffizz nabídne dvě varianty – s ovocnou příchutí marakuji nebo citrónu a máty, zdroj: Tchibo Praha.

Novinku podpoří i marketingová kampaň v televizi, na internetu a  v místě prodeje. Do televizního vysílání bude nasazen pětisekundový tag-on připojený ke kmenové kampani Tchibo na spotřební zboží. V online prostředí využije Tchibo Coffizz sociální sítě, klasické bannery a optimalizaci vyhledávání. V plánu je i spolupráce s influencery a prezentace formou samplingu na různých letních akcích. Důležitou součástí kampaně je i PR.vlastních marketingových nástrojů firma využije média jako je newsletter, bannery, informace na stránkách e-shopu tchibo.cz a inzerce v týdenním tištěném magazínu Tchibo. Uvedení novinky podpoří také masivní vystavení ve vlastních kamenných obchodech společně s POS materiály.

-stk-