Tomáš Mrkvička přestoupil z VMLY&R do Publicis Groupe

středa, 5. května 2021, 15:15 Aktuality, Lidé, Reklama MediaGuru

V novém působišti se Tomáš Mrkvička stal členem strategického týmu.

Tomáš Mrkvička, zdroj: Publicis

Tomáš Mrkvička, zdroj: Publicis

Strategy planner Tomáš Mrkvička přešel z VMLY&R do Publicis Groupe. V novém působišti se stal členem strategického týmu, který pod vedením Martina Ježka zajišťuje služby pro agentury Saatchi & Saatchi, Leo Burnett a MSL i zbytek skupiny.

V reklamě se pohybuje od začátku 90. let, kdy začínal v DDB. Odtud přešel v roce 1995 do Young & Rubicam, kde se dvě dekády věnoval strategickému plánování. Podílel se na desítkách velkých reklamních kampaní, mimo jiné pro Plzeňský Prazdroj, Českou spořitelnu nebo RWE / Innogy, které byly oceněny na Cannes Lions, Golden Drum, Effie či Louskáčku. V novém působišti už pracuje na projektech pro klienty Makro, Plzeňský Prazdroj nebo T-Mobile.

Skupina Publicis Groupe během uplynulých měsíců nově zformovala sdílený tým, který zajišťuje strategické plánování primárně pro její komunikační divizi tvořenou agenturami Saatchi & Saatchi, Leo Burnett a MSL. Pokrývá expertízy od analytiky a data science, přes digitální strategii, kanálovou strategii, PR až po brand planning. V oblasti mediální strategie a datové analytiky pak úzce spolupracuje se specialisty ze zbylých dvou divizí Publicis Groupe (Média, Data&Tech). V čele týmu stojí Martin Ježek. Jednotka má dnes osm členů (Dominik Šurýn, Martin Ježek, Michaela Machů, Andrea Kačíková, Kristina Klaudyová, Tomáš Mrkvička, Libor Uhlík, Adam Hrivňák), do konce roku jich má být deset.

„Pro odchod z VML&YR jsem se rozhodl, protože mě oslovila vize Publicis Groupe vybudovat nejsilnější strategický tým v zemi. Mám příležitost spolupracovat s o generaci mladšími kolegy, pro které je digitální prostředí naprosto přirozené, a nabídnout jim moje zkušenosti na velkých brandech a projektech,“ uvedl Tomáš Mrkvička.

-mav-