Zlatý Bažant nasazuje do kampaně bažanta s rukama

sobota, 8. května 2021, 08:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Jako „ideální značka pro mileniály“ chce Zlatý Bažant povzbudit lidi ve zvídavosti a vychutnávání si života naplno.

Klíčový vizuál k nové kampani značky Zlatý Bažant, zdroj: Heineken

Klíčový vizuál k nové kampani značky Zlatý Bažant, zdroj: Heineken

Slovenská pivní značka Zlatý Bažant se v nové kampani profiluje jako „ideální značka pro mileniály“. S bažantem s lidskýma rukama chce v lidech podpořit zvídavost, otevřenost a vychutnávání si života naplno. Cílem je zvýšit povědomí na tuzemském trhu. 

„Ukázalo se, že spotřebitelé si ke značce nepřiřazovali žádné asociace a příliš se o ní nevědělo. V první řadě proto plánujeme, aby se kampaní zvýšilo povědomí o značce a lidé si dokázali značku zařadit,“ vysvětluje brand manažerka Zlatého Bažanta Alice Divišová.

Značka prošla na českém trhu celkovým repositioningem. „Je ideálním pivem pro dnešní dobu mnoha možností, které nás však mohou paralyzovat a vzbuzovat obavy ze špatného rozhodnutí. Zlatý Bažant tak vybízí k důvěře ve vlastní volbu. Z kvalitativních průzkumů vyplynulo, že toto sdělení dokáže zaujmout právě mileniály. Chceme ji proto prezentovat jako značku, která pasuje do životního stylu generace Y,“ upřesňuje Alice Divišová.

Nynějšímu positioningu značky odpovídá rovněž branding, který před nedávnem prošlo úpravami. Kromě celkového vzhledu produktů se změny dotkly také podoby a barevnosti loga značky. V inovovaném logu je bažant větší a stojí ve výrazně červeném, nepřehlédnutelném kruhu, čímž má na každém balení více vyniknout. Nový design, pod kterým je podepsáno kreativní studio GunPowder, má upoutat pozornost nakupujících čistými, moderními linkami a velkým logem Zlatého Bažanta, které se táhne přes celou plechovku či etiketu láhve.

Kampaň reaguje na přemíru možností výběru a příležitostí, která často vede k rozrušení a pochybám o správnosti volby, Zlatý Bažant to však mění ve výhodu. Vybízí k rozšiřování obzorů a k pouštění se do nevyzkoušených a neznámých věcí. Počáteční pochybovačné „Co když!?“ otáčí ke spontánnímu „Proč ne!“.

K vidění je kampaň v televizi, outdooru a na sociálních sítích, součástí komunikaci jsou i PR aktivity. V reklamním spotu se bažant s lidskýma rukama snaží vzlétnout a vymýšlí, jak se dostat do vzduchu. „Zprvu se mu to nedaří, ale nevzdává se. Nakonec přes několikero pokusů uspěje. To je sdělení, které chceme na spotřebitele přenést. Stejná message se pak promítá také do outdoorové komunikace,“ objasňuje brand manažerka.

 

V rámci PR bude nejdůležitějším tématem rovněž spontaneita a plnění různých výzev, do kterých by se člověk hned tak nepustil. Ve stejném duchu se do propagace značky zapojí i influenceři.

Offline i online fáze kampaně odstartovaly se začátkem května, PR a influencerská část na ni naváže během června. Obě potom skončí v první polovině července.

Kreativa pochází od agentury Made by Vaculik. Produkci zajistila společnost Stink Films. PR má na starosti Ogilvy.  Influencer marketing zajistí agentura Fragile.

-stk-