Billa staví náborovou kampaň na plné hlavě jídla

středa, 16. června 2021, 07:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

226x denně myslí průměrný člověk na jídlo, Billa však hledá kandidáty, kteří tak činí častěji.

Jeden z klíčových vizuálů náborové kampaně řetězce Billa, zdroj: Billa

Jeden z klíčových vizuálů náborové kampaně řetězce Billa, zdroj: Billa

Billa ve své nové náborové kampani využívá svůj dlouhodobý komunikační koncept „Když jde o jídlo, myslíme na vše“, jenž staví na překvapivých faktech o jídle. Odráží se od toho, že průměrný člověk myslí na jídlo 226x denně. Vzhledem k tomu, že se řetězec profiluje jako expert na jídlo, hledá zaměstnance, kteří tak činí ještě častěji a mají „plnou hlavu jídla“. Ve stejném duchu se nese i druhá – interní část kampaně určená stávajícím i budoucím zaměstnancům. 

Náborovou kampaní chce Billa oslovit zájemce napříč širokým spektrem do všech svých segmentů – na rozmanité pozice do svých prodejen či na centrální sklad i kanceláří v Modleticích. V kreativním zpracování se tváře uchazečů ukrývají za ikonickými potravinami.

Zmíněná druhá část kampaně, vycházející z podobné vizuální podoby, je určena pro interní účely. „Plná hlava jídla“ je zde transformována do myšlenky, že za skvělým jídlem v Bille stojí experti, tedy její zaměstnanci. Jejím cílem je poděkovat všem, kteří pro řetězec denně pracují. Jednotliví figuranti na klíčových vizuálech byli vybráni z řad zaměstnanců.

Jeden z klíčových vizuálů interní kampaně Billy, zdroj: Billa

Jeden z klíčových vizuálů interní kampaně Billy, zdroj: Billa

„Nechtěli jsme vytvořit další sterilní náborovou inzerci s usmívajícími se fotomodely, ale přijít s kampaní, která by zaujala a ukázala, kdo jako firma jsme. Tak abychom zaujali a oslovili ty správné uchazeče o práci u nás a zároveň posílili příslušnost k ,Billa rodině' u našich stávající kolegů,“ říká marketingová ředitelka společnosti Lucie Průšová.

Kampaně budou k vidění v tisku a na internetu. Za kreativním konceptem stojí agentura McCann Prague. Fotografie vytvořil Ondřej Košík.

-stk-