Dánská média budou jednat s Googlem a FB o platbách za zprávy

úterý, 29. června 2021, 10:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Dánský mediální průmysl se rozhodl spojit síly při jednáních s internetovými společnostmi Google a Facebook o platbách za zpravodajství.

Zdroj: Shuttrestock

Zdroj: Shuttrestock

Dánský mediální průmysl se rozhodl spojit síly při jednáních s internetovými společnostmi Google a Facebook o platbách za zpravodajství. Informovala o tom agentura Reuters, podle které jde v Evropě o první pokus mediálního sektoru kolektivně prosadit požadavky vůči velkým technologickým podnikům.

Zástupci 29 dánských mediálních společností, včetně veřejnoprávní televize a rozhlasu DR a většiny velkých vydavatelů novin, se kvůli této záležitosti poprvé sejdou v pátek.

„Věříme, že kolektivní správa našich práv přinese nejlepší a nejspravedlivější výsledek z hlediska využívání našeho obsahu velkými technologickými podniky," uvedl Stig Orskov, šéf mediální společnosti JP/Politikens Hus. Dodal, že rozhovory s Googlem a Facebookem začnou po páteční schůzce. Následovat by podle něj mohla také jednání s dalšími technologickými podniky, jako je například Twitter.

-čtk-