Komunikační divizi Publicis Groupe řídí Tomáš Kleňha

pondělí, 28. června 2021, 17:00 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

V čele komunikační divize Publicis Groupe střídá Tomáš Kleňha Pavlu Nýdrle.

Tomáš Kleňha, zdroj: Publicis Groupe

Tomáš Kleňha, zdroj: Publicis Groupe

Do vedení skupiny Publicis Groupe přichází Tomáš Kleňha, někdejší dlouholetý ředitel agentury Isobar a člen představenstva skupiny Dentsu. Kleňha v Publicis Groupe nově povede její komunikační divizi, do níž patří značky Leo Burnett, Saatchi & Saatchi a MSL. V jejím čele vystřídal Pavlu Nýdrle, která skupinu opustí v lednu 2022 po dokončení integrace agentur skupiny Kindred Group.

V novém působišti se Kleňha vedle dalšího rozvoje agentur zaměří v duchu dlouhodobé strategie Power of One na prohloubení jejich spolupráce se dvěma zbylými divizemi skupiny (média a data & tech). 

„Budoucnost našeho oboru je v inovacích a marketingových technologiích. Pavla Nýdrle se v těchto oblastech skvěle orientovala a v čele naší komunikační divize odvedla obrovský kus práce. Za to jí patří velký dík. Jsem přesvědčen, že Tomáš Kleňha je nyní tím nejlepším, kdo může na její práci navázat. Nebojí se změn, má podnikatelského ducha a ze svého předchozího působiště má navíc zkušenosti s podobnou fúzí, jakou jsme si nedávno sami prošli,“ řekl Tomáš Varga, CEO Publicis Groupe pro střední Evropu.

Tomáš Kleňha se v reklamním prostředí pohybuje od roku 2006. Mimo jiné spoluzaložil a deset let vedl agenturu Prague Bistro (později Isobar) a působil jako člen představenstva českého zastoupení mezinárodní komunikační skupiny Dentsu. Následně spoluzaložil také její sesterskou agenturu Bistro Social a později už v rámci Dentsu i adaptační agenturu Spectra.

-stk-