Partners přichází s novou penzijní společností Rentea

neděle, 20. června 2021, 08:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pod značkou Rentea uvádí finanční skupina Partners novou penzijní společnost.

Zdroj: Partners

Zdroj: Partners

Finanční skupina Partners dostala od České národní banky licenci a spouští novou penzijní společnost. Pod názvem Rentea odstartuje 21. června. 

„Penzijka bude při správě fondů využívat investiční nástroje jednoho z největších světových správců aktiv na světě – společnosti BlackRock, která spravuje 7,3 bilionu USD. Své finance na stáří si od ní nechávají spravovat desítky milionů lidí z USA a dalších vyspělých zemí. Již během prvního roku plánuje získat 10 tisíc klientů, které by měla mít ze zákona každá penzijní společnost do dvou let svého fungování,“ popisuje Petr Borkovec, ředitel finanční skupiny Partners. 

Rentea nabídne tři účastnické fondy, hlavními pilíři budou dva – Dluhopisový fond RenteaAkciový fond Rentea. Podle názvů se každý z  nich bude soustředit na daný investiční segment finančních trhů. Jak se tyto dva fondy nakombinují, bude záležet na individuálním rizikovém a znalostním profilu a také na investičním horizontu každého klienta. Poslední zákonem předepsaný je Povinný konzervativní fond

Rentea chce inspirovat své klienty k přechodu do nového doplňkového penzijního spoření, které bude jejich peníze smysluplně zhodnocovat. Cílit přitom bude na mladší klienty v produktivním věku. Každých pět let jim hodlá připisovat bonus. „Jeho minimální výše je pro klienty, kteří si uzavřou smlouvu v letošním roce, 1 % z průměrného zůstatku na smlouvě,“ říká Lucie Jurníčková, produktová ředitelka Rentea. U průměrné smlouvy tak lze díky bonusu získat řádově 30 tisíc korun. 

-stk-