Rajec spouští Outfitko, vyhledávač venkovních sportovišť

úterý, 29. června 2021, 07:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Rajec uvádí vyhledávač venkovních sportovišť, přes který je možné najít posilovny, místa pro plavání v přírodě či in-line stezky.

Klíčový vizuál k nové kampani značky Rajec "Žízeň po životě", zdroj: Rajec / Kofola ČS

Klíčový vizuál k nové kampani značky Rajec "Žízeň po životě", zdroj: Rajec / Kofola ČS

Pramenitá voda Rajec, jež se dlouhodobě spojuje s aktivním pohybem, spouští ve spolupráci s českým mapovým portálem Mapy.cz vyhledávač venkovních sportovišť. Pod názvem Outfitko nabídne víc než 4 000 míst, mezi kterými jsou venkovní posilovny, místa pro plavání v přírodě, cvičení jógy, in-line stezky, běžecké trasy, cyklotrasy a další venkovní aktivity. Novinku podpoří kampaň „Žízeň po pohybu“. 

Impulsem pro vznik nového projektu byla pandemie, kdy musela dlouhodobě zavřít vnitřní sportoviště. „Řada lidí během pandemie výrazně omezila pohyb. Zůstali doma a sport se vytratil z jejich života. Chceme jim dát impulz a motivovat je, aby se znovu začali hýbat,“ říká Martin Brázda, manažer značky Rajec. „A protože Rajec je odjakživa spojen s krásnou přírodou, vybrali jsme si pohyb venku na čerstvém vzduchu,“ dodává. 

Na Mapy.cz stačí zadat spojení „Rajec Outfitko“ a konkrétní místo, následně je možné vyhledat možnosti ke sportování. „Chceme v lidech opět povzbudit žízeň. Žízeň po pohybu, která je motivovaná přirozenou touhou hýbat se, udělat něco pro sebe a odreagovat se,“ říká Lucia Hubináková, senior brand manažerka značky Rajec. Aktivita také upozorňuje na důležitost přijímat během sportování tekutiny. 

V rámci kampaně si mohou zájemci na stránkách https://www.outfitko.rajec.com/ zaznamenávat po registraci své sportovní výkony, přepočítat je na litry vody a soutěžit o ceny, například sportovní hodinky či dopňky. „Hledali jsme způsob, jak co nejférověji porovnat jednotlivé sporty. Nejde totiž jasně říci, jestli je víc náročný kilometr chůze nebo cyklistiky. Jednotné měřítko jsme našli ve spotřebě vody. Veškeré propočty jsme připravovali ve spolupráci s odborníky,“ doplňuje Martin Brázda. 

Ve spolupráci se Seznam Brand Studio vznikl také interaktivní článek Seznam Native s tipy a videi běžných sportovců, které mají ve čtenářích vyvolat „tu správnou žízeň po pohybu“. 

Kreativu kampaně vytvořila agentura WMC Grey, mediální prostor zajišťuje agentura MarketUp. O PR podporu v Česku se stará agentura AC&C PR. 

-stk-