ČTK se zapojila do programu Google News Showcase

pátek, 2. července 2021, 13:30 Aktuality, Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Česká tisková kancelář se stala novým partnerem produktového a licenčního programu Googlu pro zpravodajství s názvem Google News Showcase.

Zdroj: ČTK, Google

Zdroj: ČTK, Google

Česká tisková kancelář (ČTK) se stala novým partnerem produktového a licenčního programu Googlu pro zpravodajství s názvem Google News Showcase. Program, jehož součástí je globální investice do zpravodajství v hodnotě 1 miliardy dolarů,  byl v Česku spuštěn v dubnu letošního roku.

ČTK se stane šestým tuzemským vydavatelským domem, jehož zpravodajské panely se v Google News Showcase objeví a zároveň se zařadí mezi 800 partnerů tohoto programu po celém světě. Mezi těmi figurují i tituly jako například Financial Times, Reuters, Handelsblatt, Le Monde, Le Figaro nebo Corriere della Sera.

Výběr Zpráv Google, jak zní český název iniciativy, je licenční program, který vyplácí odměny vydavatelům za redakční výběr a zpracování jejich obsahu na platformy Zprávy Google a Discover. Kromě Česka je nyní spuštěn také ve Velké Británii, Austrálii, Německu, Brazílii, Argentině, Itálii a Indii

V České republice mají od dubna čtenáři Výběru Zpráv možnost prozkoumávat zpravodajský obsah 11 titulů mediálních domů Echo Media, Economia, Forum 24, Internet Info a N media.

Nově byl Výběr Zpráv Google zpřístupněn také na počítačích, na news.google.com. Odteď uvidí Výběr Zpráv každý uživatel Zpráv Google bez ohledu na to, na jakém zařízení zprávy čte.

-mav-