Lidl zahájil provoz obřího logistického centra v Buštěhradě

čtvrtek, 8. července 2021, 15:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Nové, v pořadí už páté logistické centrum Lidlu v Buštěhradě u Kladna, zahájilo svůj provoz. Sklad se rozkládá na téměř 60 tisících m2.

Nový sklad vyrostl na místě bývalého továrního komplexu v areálu oceláren Poldi Kladno, zdroj: Lidl.

Nový sklad vyrostl na místě bývalého továrního komplexu v areálu oceláren Poldi Kladno, zdroj: Lidl.

Obchodní řetězec Lidl otevřel své, v pořadí už páté logistické centrum, tentokrát v Buštěhradě u Kladna. Jedná se o jeden z největších skladů firmy v Evropě, rozkládá se na téměř 60 tisících metrech čtverečních a postupně bude zásobovat až 90 prodejen, navíc poskytne až 500 pracovních míst.

„Výstavba nového skladu byla potřebná kvůli tomu, že naše stávající logistická centra již dosáhla své kapacity. Buštěhradský sklad tedy bude zásobovat nejen v budoucnu otevřené prodejny z pražské oblasti, v okolí Prahy zajistí také bezproblémové zásobování prodejen, které jsou již v provozu,“ upřesňuje Martin Molnár, jednatel společnosti Lidl odpovědný za výstavbu.

Zdroj: Lidl

Zdroj: Lidl

Zdroj: Lidl

Zdroj: Lidl

Buštěhradský sklad dosahuje rozlohy necelých šesti fotbalových hřišť a vyrostl na brownfieldu bývalého továrního komplexu v areálu oceláren Poldi Kladno. Výstavba logistického centra odstartovala již v roce 2018 terénními úpravami pozemku, postupně pak rostla nosná konstrukce skladové haly. Tu tvoří téměř 600 betonových sloupů, přičemž každý váží 24 tun. Regály pojmou až 47 tisíc palet se zbožím, díky čemuž se buštěhradský sklad řadí k největším skladům Lidlu v celé Evropě. Na jeho stavbě se přitom podílelo více než 245 různých dodavatelů.

Do podoby skladu se promítla i poptávka zákazníků po čerstvém zboží. V průběhu výstavby se proto dodatečně upravovalo vnitřní uspořádání a prostor pro ovoce a zeleninu se rozšiřoval o 50 %. Samotná stavba pak vznikala i s ohledem na životní prostředí. Zásobování řetězce dosud zajištovala čtyři logistická centra – v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně a Olomouci. Páté, nově otevřené v Buštěhradě, je z nich největší.

V centru Brna otvírá nejmenší prodejna řetězce Lidl

neděle 29. listopadu 2020

-zue-