Lurity letos rozšíří svou digitální OOH síť v Česku

pondělí, 19. července 2021, 11:45 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Slovenská společnost Lurity, která provozuje digitální OOH plochy, plánuje posílení svých aktivit na českém trhu.

Zdroj: Lurify

Zdroj: Lurify

Slovenská společnost Lurity rozšiřuje své digitální outdoorové plochy (DOOH) i v Česku. Aktuálně zde má 63 ploch ve 12 městech. V dalším rozvoji se zaměří zejména na nákupní a zdravotní centra. „V Česku jsme začali teprve nedávno. Víme ale, že tato země je v oboru reklamy progresivní. Proto chceme nabídnout lokálním společnostem možnost využívat nové reklamní mediatypy pro jejich kampaně,” říká Tomáš Tiefenbach, ředitel Lurity.

Na digitálních panelech od Lurity mohou inzerenti využít jak statickou reklamu v podobě obrázků, tak i dynamickou (videoreklamu). Základním a nejvíce doporučovaným formátem je video o délce 10 vteřin. Videa můžou být ale i delší. „Z našich dat víme, že 10vteřinový video formát je nejefektivnější. Lidé, kteří reklamu ve veřejném prostoru sledují, jsou často v pohybu, proto je dobré sdělení předat co nejrychleji. Naopak dynamický formát zaujme lidi více než statický obrázek,” doplňuje ředitel Lurity.

Lurity disponuje vlastním nákupním softwarem, který podle ředitele společnosti mohou využívat menší podnikatelé, korporace i mediální agentury. „Díky naší samoobslužné aplikaci zvládne inzerci téměř každý, klidně i juniorní člověk v marketingovém oddělení. Ovládání není nikterak složité, stačí projít 7 jednoduchými kroky. Poté je ještě reklama schválena námi, což trvá zpravidla 10 minut,” dodává Tiefenbach.

Podle studie OAAA Nielsen (srpen 2020) zaregistruje ve veřejném prostoru 52 % kolemjdoucích DOOH formát, přičemž 57 % z nich nákupní místo navštíví. Nákup poté reálně uskuteční 93 % těchto návštěvníků.

-mav-