T-Mobile po 18 letech mění PR agenturu, volí FYI a Katz83

čtvrtek, 8. července 2021, 09:45 Aktuality, PR MediaGuru

Po 18 letech ukončuje T-Mobile spolupráci s agenturou AC&C. Nahradí ji tandem FYI Prague a Katz83.

Zdroj: T-Mobile

Zdroj: T-Mobile

Mobilní operátor T-Mobile transformuje svoji komunikaci. V rámci interních změn, řízených šéfem oddělení pro korporátní záležitosti a udržitelnost Petrem Jonákem a novou tiskovou mluvčí Zuzanou Svobodovou, mění T-Mobile po 18 letech také partnery. Dosavadní agenturu AC&C střídá tandem FYI Prague a Katz83.

V rámci tendru vybíral T-Mobile z 10 agentur. Dvouměsíční výběrové řízení probíhalo podle pravidel „férového tendru“ a zahrnovalo například i vzájemné „chemistry meetingy“. S vítěznými agenturami byla uzavřena smlouva na dobu neurčitou.

„Přišli jsme se Zuzkou Svobodovou s poměrně jasnou vizí toho, jak by měla magentová komunikace v budoucnu vypadat. T-Mobile už dávno není technokraticky orientovaná značka, v centru našeho dění stojí zákazník se svými potřebami – ať už osobními, nebo firemními. T-Mobile vnímám především jako partnera těchto potřeb a moderátora změn a výzev, které se k nim vážou. To chceme promítnout i do komunikace a PR aktivit. Naše korporátní znalosti a zkušenosti, které patří ke světové špičce, chceme vnějšímu světu překládat srozumitelně, férově a rychle,” popisuje Petr Jonák, který od července 2020 působí na nově zřízené pozici ředitele pro korporátní záležitosti a udržitelnost společnosti T‑Mobile.

„Mým cílem je přiblížit telekomunikační byznys běžným zákazníkům. Mluvit k nim jejich jazykem, ať už jim představujeme vymoženosti nové generace mobilní sítě, nebo jim chceme ukázat doposud skryté kompetence T-Mobilu v oblasti řešení pro velké firmy či státní instituce. Stejnou prioritu, jako je komunikace našich komerčních novinek, musí dostat celospolečenská diskuse nad technologickými změnami, kterými naše společnost prochází. Zároveň nás čeká výrazná změna v pojetí běžného servisu pro novináře. Nechceme se například schovávat za proud tiskový zpráv každý měsíc a stejně jako plánujeme jít blíž našim zákazníkům, chceme takový přístup nabízet i partnerům z řad médií,” dodává Zuzana Svobodová, manažerka externí komunikace a tisková mluvčí T-Mobile.

FYI Prague bude pro T-Mobile zajišťovat především press-office service a rozvíjet vztahy s novináři a důležitými stakeholdery v oblasti mobilních technologií a telekomunikace. Katz83 Tomáše Jirsy si na starost vezme aktivizaci celého mediálního prostoru a komunit prostřednictvím celospolečenských témat a komunikaci na sociálních sítích. Práce obou agentur se bude v rámci celého projektu doplňovat.

Pro letošní rok má T-Mobile v rámci korporátní komunikace hned několik témat.  Nově vzniklá divize pro firemní zákazníky a veřejnou správu chce komunikaci a vztahy stavět na čtyřech základních pilířích: konektivitě, datových úložištích, ochraně v rámci kyberbezpečnosti a silném partnerství pro český stát a byznys v rámci globální transformace na ekonomiku a průmysl 4.0.V oblasti služeb a inovací pro koncové zákazníky chce T-Mobile dále prohlubovat svou roli technologického lídra v oboru. Dalším klíčovým tématem je rozšiřování optického internetu, kdy T-Mobile plánuje do roku 2025 zajistit pokrytí jednoho milionu českých domácností. Úsilí bude investovat také do digitální edukace jak v rámci českého školství, tak neziskového sektoru, a otevírání celospolečensky důležitých témat, jakými je například internetová gramotnost nebo digitální inkluze.

-stk-