Axel Springer kupuje zpravodajský web Politico

neděle, 29. srpna 2021, 07:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Axel Springer koupí americkou společnost Politico, která provozuje stejnojmenný zpravodajský web.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Německé vydavatelství Axel Springer kupuje americkou společnost Politico, která provozuje stejnojmenný zpravodajský web. Německý podnik to ve čtvrtek uvedl v tiskové zprávě, o ceně se nezmiňuje. Podle zdrojů listu The New York Times jde o miliardu dolarů (21,7 miliardy Kč), Handelsblatt hovoří o částce „nejméně 630 milionů eur“.

Axel Springer získá také zbylý poloviční podílu ve společném podniku Politico Europe. Transakce by měla být uzavřena do konce letošního roku. Německý podnik si nákupem rozšíří portfolio, do kterého spadají on-line mediální společnosti Insider či Morning Brew.

Společný podnik Politico Europe vznikl v roce 2014, od roku 2019 je v zisku. Zakladatel společnosti Politico Robert Allbritton si udrží svou roli jak ve společnosti Politico, tak v sesterské firmě Protocol, která pokrývá dění v odvětví technologií. Ve dvojici zpravodajských společností se zachovají vedoucí pozice také editoři. Politico bude fungovat nezávisle na dalších značkách, které spadají pod Axel Springer.

Letos se vydavatelství Axel Springer také rozhodlo přeorganizovat své aktivity ve střední a východní Evropě, které sdílelo se švýcarským koncernem Ringier. Odprodá Ringieru média na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Estonsku, Litvě a Lotyšsku. Chce se soustředit na největší trh v regionu, kterým je Polsko, a také na Německo a Spojené státy.