CNN Prima News pozve do volebních pořadů i diváky do studia

pondělí, 23. srpna 2021, 19:05 Aktuality, TV MediaGuru

CNN Prima News zahajuje intenzivní fázi předvolebního vysílání, v rámci kterého uvede několik nových pořadů a formátů.

Volební pořady CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

Volební pořady CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

CNN Prima News zahajuje intenzivní fázi předvolebního vysílání, v rámci kterého uvede několik nových pořadů a formátů. Od 30. srpna nabídne každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a také volební studio v den voleb.

„Pozveme diváky i k nám do studia, dáme jim možnost se politiků přímo ptát nebo jim říct své názory. Ne proto, že je to atraktivní, ale protože je to správné. Chci, aby volič, až vhodí svůj hlas do volební urny, měl pocit, že i díky informacím CNN Prima News udělal nejlepší volbu pro sebe i svoji rodinu,“ uvedl Pavel Štrunc, šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima News.

Speciální volební blok se začne vysílat od 30. srpna každý všední den v premiéře od 18:00 a v repríze od 22:25. Jeho páteří budou tři nové pořady: Jak volí vaše peněženka, Co Čech, to politik! a Divoká karta.

Speciální vydání pořadu 360° se pak jednou týdně, ve středu, bude vysílat z velkého studia s publikem čítajícím bezmála 150 lidí. Otázky k předvolebním tématům tak budou moci politikům pokládat i diváci. Moderátory budou Pavlína Wolfová a Michal Půr. V pořadu Speciál 360°: Hlas lidu, který bude mít celkem pět dílů, budou diskutovat vždy se čtyřmi zástupci politických subjektů, které se utkají o přízeň voličů v letošních sněmovních volbách.

Stanice odvysílá také také dvě superdebaty s názvem Česko hledá premiéra. První superdebata začne v neděli 26. září ve 20:00 a druhá je na programu v neděli 3. října. Oběma superdebatám budou přítomni i diváci v sále. V první se střetne osm lídrů stran, hnutí a koalic, které mají po zprůměrování předvolebních průzkumů největší šanci, aby se dostaly do poslanecké sněmovny. Ve druhé se pak setkají tři nejvážnější kandidáti na post premiéra. Televizní diváci budou moci obě debaty sledovat jak na CNN Prima News, tak na hlavní stanici Prima.

Novinkou budou QR kódy v televizním vysílání, které diváky odkážou na zpravodajský web CNNPrima.cz.

V rámci volebního studia v den voleb vystoupí např. expremiér Mirek Topolánek, bývalí ministři Miroslav Kalousek nebo Cyril Svoboda. Mezi ekonomickými komentátory nebudou chybět Mojmír Hampl, Ilona Švihlíková nebo Lukáš Kovanda.

Po uzavření volebních místností nabídne zpravodajství CNN Prima News díky partnerství s Ústavem empirických výzkumů STEM a společností Stem/Mark tematickou analýzu volebních výsledků napříč jednotlivými kraji i odhadované projekce finálních výsledků voleb.

-mav-