Modivo a Eobuv.cz otevírají v Česku tzv. phygital prodejnu

pondělí, 2. srpna 2021, 09:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Nově otevřený obchod partnerských značek Modivo a Eobuv.cz v pražském OC Nový Smíchov kombinuje fyzický nákupní zážitek s digitálním.

Místo regálů s oblečením a botami zákazníci v prodejně najdou velkoformátové displeje prezentující aktuální nabídku, zdroj: Nanovo.

Místo regálů s oblečením a botami zákazníci v prodejně najdou velkoformátové displeje prezentující aktuální nabídku, zdroj: Nanovo.

V pražském OC Nový Smíchov otevřel koncem července nový obchod partnerských značek Modivo a Eobuv.cz, jenž kombinuje nákup v kamenné prodejně s hi-tech digitální zkušeností. 

Obchod ve spolupráci se společností Nanovo nabídne tzv. phygital koncept, propojující fyzický svět s digitálním prostředím. Místo regálů s oblečením a botami tak zákazníci v prodejně najdou velkoformátové displeje prezentující aktuální nabídku či tablety, na nichž si mohou vyhledat a objednat zboží podle požadovaných parametrů. Zvolené položky mají okamžitě k dispozici a mohou si je ihned vyzkoušet ve futuristických kabinkách.

„Prodejna, kterou jsme v Praze představili, je naší první realizací mimo domovské Polsko. Partnerství s Modivo však premiéru nemá, společnou zkušenost jsme získali již v minulém roce, kdy jsme otevřeli první prodejnu ve Varšavě. Úspěch, jaký koncept dosud sklízí, i zájem zákazníků je obrovský a já věřím, že se podobný scénář naplní i v Praze,” řekl Piotr Badowski, CEO a zakladatel Nanovo.

„Silně věříme omnichannelu. Online a offline kanály se vzájemně posilují a mohou vytvořit synergický efekt. Na jednom místě tak kombinujeme benefity offline a online nakupování. Rychlé doručení, široká nabídka, pohodlné možnosti vrácení zboží i možnost si vše vyzkoušet, to je zcela nová nákupní zkušenost, která v Polsku způsobila revoluci v módním průmyslu. Doufáme, že bude koncept stejně úspěšný i v České republice,“ dodal Mikołaj Wezdecki, člen představenstva a e-commerce director v Eobuwie.pl.

V pražské prodejně o rozloze 1 800 m² je v nabídce přes 100 tis. produktů dostupných přímo na místě. Lze je vybírat na některém z 51 tabletů. K dispozici je 10 interaktivních zkušebních kabinek, kam jsou do tří minut od objednání doručeny vybrané produkty ze skladu situovaného přímo v obchodě. Mimo to je prodejna vybavena 51 displeji systému digital signage. Zároveň ale bude k dispozici také „živý” 80členný personál. Na prodejně je rovněž instalována výdejna zboží objednaného přes internet.

Kromě spolupráce se značkami Modivo a Eobuv.cz spolupracuje Nanovo i s dalšími hráči maloobchodního trhu, v Česku například Sephora, Cinema City či CCC, v Polsku pak PKO Bank Polski, Żabka, Decathlon, O bag, mBank, Costa, McDonald’s a další.

-stk-