PNS očekává, že před Vánocemi roznese 100 mil. kusů letáků

pondělí, 23. srpna 2021, 11:25 Aktuality, Tisk MediaGuru

Letákový trh by se měl letos před Vánocemi pomalu dostávat zpět na obvyklé hodnoty z doby před pandemií, odhaduje PNS.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

První novinová společnost (PNS), která je kromě distribuce tisku také  distributorem letáků, očekává letos nárůst počtu letáků dodaných v předvánočním období do tuzemských domácností. Počet letáků se podle předběžných odhadů oproti loňskému roku zvýší o zhruba 12 procent (10,8 miliónů kusů).

Loňská sezóna byla i v oblasti podnikání PNS nestandardní. S přestávkami byla kromě supermarketů, lékáren, drogerií a dalších vybraných prodejen většina obchodů uzavřena, což se projevilo i na sníženém zájmu jejích zákazníků propagovat své zboží prostřednictvím letáků v běžném množství.

„Standardně před Vánocemi roste zájem obchodníků o distribuci letáků přibližně o 50 procent. Loni to bylo ale jen o 20 procent více než v jiných obdobích roku. Podle objednávek, které jsme prozatím od zákazníků získali, by se letos měl trh pomalu dostávat zpět na obvyklé hodnoty z doby před pandemií. Konkrétně to pro letošní předvánoční období znamená roznos téměř jedenácti miliónů letáků navíc,“ říká Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva První novinové společnosti.

Stejně jako v minulých letech bude nejvíce letáků distribuováno v Moravskoslezském kraji, v Praze a v Jihomoravském kraji. Největší podíl z hlediska segmentu prodávaného zboží mají prodejci potravin.

-mav-