Prima na podzim: 1. mise, Dvojka na zabití, Hvězdy nad hlavou či Talent

úterý, 3. srpna 2021, 17:10 TV MediaGuru

Tři premiérové seriály, nové řady svých dosavadních seriálů a pořady reality show přinese na podzim TV Prima. Program představila na úterní tiskové konferenci.

Protagonisté nového seriálu 1. mise na tiskové konferenci TV Prima, zdroj: FTV Prima

Protagonisté nového seriálu 1. mise na tiskové konferenci TV Prima, zdroj: FTV Prima

Podzimní programové schéma televize Prima se oproti jarní podobě obměňuje. Nově se ve vysílání objeví tři premiérové seriály. Na středeční večery je připraven seriál 1. mise z vojenského prostředí. Odstartuje 29. srpna a televize o něm mluví jako o svém novém vlajkovém seriálu. Seriál s prvky reality show sleduje výcvik dvanácti mladých vojenských lékařů určených pro nasazení do mezinárodního oddílu. Hrají v něm mj. Jan Dolanský, Kristýna Leichtová, Marek Němec, Pavel Řezníček nebo Adéla Gondíková.

Na pondělní večery nasadí Prima romantickou seriálovou novinku Hvězdy nad hlavou, ve které hlavní roli ztvární Tereza Kostková. Poprvé se také divákům představí seriál Dvojka na zabití (sobota), což je osmidílná krimi série s prvky komedie v hlavní roli s Jakubem Prachařem a Sarou Sandevou. Prima seriál přirovnává k české verzi Dempsey a Makepeaceové.

Do vysílání je připravena i pátá řada seriálu Polda (vysílacím dnem je sobota poté, co skončí seriál Dvojka na zabití). Hlavní vysílací čas v průběhu týdne dále zaplní nové díly seriálu Slunečná (úterý, čtvrtek), nejsledovanějšího seriálu Primy posledních let. Nedělní večery budou patřit filmům.

Z formátu reality zařadí Prima na podzim na páteční večery novou řadu talentové reality show Česko Slovensko má talent. Ve druhém prime-timovém slotu od 21:35 se v pondělí představí seznamovací reality show První večeře, kterou provede kuchař Zdeněk Pohlreich. Vysílat se také bude nová série projektu Tlouštíci a premiérové díly Show Jana Krause či 7 pádů Honzy Dědka. Prima Partička se od podzimu stěhuje na Prima Cool.

Programové schéma TV Prima pro podzim 2021, zdroj: FTV Prima

Programové schéma TV Prima pro podzim 2021, zdroj: FTV Prima

Na Prima Cool se vrátí talkshow Nečum na mě show. V podzimním programu se objeví i premiérové díly Autosalonu nebo nová řada roadshow Fotr na tripu II. Novinkou bude pořad Osobní řidič Míra Hejda. Prima Max přinese mj. romantické drama Zraněná srdce na pozadí poválečného Německa s Keirou Knightley, Prima Krimi se zaměří na zahraniční seriály s detektivní tematikou (Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Sběratelé kostí, Julie Lescautová nebo Big Ben). Prima Love po roce znovu odvysílá seriál Divoký anděl, návrat hlásí i Hotel na pláži či Trpké víno. Prima Zoom představí seriál Přední linieCNN Prima News už zahájila své předvolební vysílání.

Vybrané podzimní pořady tematických stanic TV Prima, zdroj: MediaGuru.cz

Vybrané podzimní pořady tematických stanic TV Prima, zdroj: MediaGuru.cz

Podíl televizní skupiny Prima v prvním letošním pololetí představoval 24,4 % v kategorii 15-69, na kterou prodává reklamu (zdroj: ATO-Nielsen Admosphere). Prima v tomto období uvedla stanici Prima Star (dosavadní podíl na sledovanosti 0,4 %), nabízející její archivní tvorbu, a v létě spustila web s krátkými videi Prima Pauza.

Bližší podrobnosti k podzimnímu programu si můžete prohlédnout v materiálu níže. 

-mav-