Tesco se chce s WWF zasadit o udržitelnější nakupování

středa, 4. srpna 2021, 12:05 Aktuality, Retail MediaGuru

Tesco navazuje spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody. U zaměstnanců, zákazníků i dodavatelů chce zvýšit zájem o udržitelnější potraviny.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Obchodní řetězec Tesco navázal spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF), a to s cílem snížit ekologickou stopu prostřednictvím cenově dostupných a zdravých potravin. Partnerství, jež se týká českého, slovenského a maďarského trhu, oznámily 29. července – na Den  překročení kapacity Země. 

„Náš potravinový systém spoléhá na přírodu, ale příroda má potíže. Chceme zdůraznit skutečnost, že doslova spotřebováváme naši budoucnost – a potraviny, které vyrábíme a konzumujeme, jsou velkou součástí tohoto problému. Proto vítám partnerství WWF se společností Tesco, jedním z předních maloobchodních řetězců v České republice, Maďarsku a na Slovensku, protože podpoří přechod k udržitelným a zároveň dostupným možnostem každodenního nakupování v těchto zemích,“ říká Andreas Beckmann, výkonný ředitel WWF pro střední a východní Evropu.

„Sdílíme snahu snížit dopad produkce potravin na planetu a podporovat posun směrem k udržitelnější spotřebě a výrobě. Potraviny jsou základem našeho zdraví a zdraví naší planety a naši zákazníci od nás čekají pomocnou ruku. Naše partnerství s WWF se zaměří na zvyšování povědomí a podporu změn v celém dodavatelském řetězci z farmy na vidličku,“ popisuje Matt Simister, generální ředitel Tesco pro střední Evropu. 

Partnerství Tesco a WWF ve střední Evropě se zaměří na tři klíčové oblasti: zvyšování povědomí zaměstnanců Tesco o úloze, kterou mohou hrát při snižování dopadu fungování společnosti na životní prostředí a přírodu; podpora zájmu zákazníků a zvyšování jejich povědomí o každodenní rozhodování o udržitelných potravinách; spolupráce s dodavateli a partnery za účelem zvyšování povědomí o osvědčených postupech udržitelné výroby a zajištění cenově dostupných možností pro nakupující.

-stk-