Dariusz Tomasz Bator je generálním ředitelem Billa ČR

pátek, 10. září 2021, 07:20 Aktuality, Retail, Lidé MediaGuru

Novým generálním ředitelem Billa ČR se od 1. září 2021 stává Dariusz Tomasz Bator, který dosud vedl Billa Slovenská republika.

Zdroj: Billa ČR

Zdroj: Billa ČR

Novým generálním ředitelem Billa ČR se od 1. září 2021 stává Dariusz Tomasz Bator, který doposud vedl Billa Slovenská republika.

Dariusz Tomasz Bator pochází z Polska, kde vystudoval zemědělskou a ekonomickou univerzitu. Na svoji pozici se vypracoval během 11leté kariéry, kterou začínal jako vedoucí prodejny. Dva roky působil v Rusku ve společnosti X5 Retail Group na pozicích regionálního a následně i generálního ředitele. Dvanáct let působil ve společnosti Tesco Polsko, kde byl jako výkonný ředitel odpovědný za rozvoj, sortimentní a cenovou politiku 290 supermarketů. V roce 2014 se stal generálním ředitelem Billa Slovenská republika, kde síť supermarketů řídil až do března tohoto roku.

Dlouholetý generální ředitel Jaroslaw Szczypka, který vedl řetězec roku 1993, se přesouvá do Rewe Group ve Vídni. Fungoval jako nejdéle sloužící generální ředitel v rámci skupiny Rewe.