HBO Max potvrzuje vstup na český trh v roce 2022

středa, 8. září 2021, 12:00 Internet & Mobil, TV MediaGuru

Provozovatel streamovací služby HBO Max upřesnil plány na evropskou expanzi. Do Česka se služba dostane v roce 2022, ve vybraných evropských zemích zahájí letos v říjnu.

Vizuál HBO Max oznamující příchod služby v roce 2022, zdroj: HBO Max

Vizuál HBO Max oznamující příchod služby v roce 2022, zdroj: HBO Max

HBO Max, streamovací platforma společnosti WarnerMedia založená na modelu DTC (direct to consumer), bude v Evropě spuštěna 26. října. Prvními šesti evropskými zeměmi, kde bude tato streamovací služba k dispozici, budou Švédsko, Dánsko, Norsko, Finsko, Španělsko a Andorra.

V roce 2022 bude HBO Max v rámci postupné celosvětové expanze spuštěna v těchto 14 zemích: Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Černá Hora, Severní Makedonie, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko.

Provozovatel HBO Max zároveň zveřejnil vizuální upoutávky, ve kterých oznamuje vstup na český trh. Anoncuje v nich také to, že se spuštěním služby nemusí být dostupné všechny tituly. 

V příštím roce je plánováno spuštění i v dalších zemích. HBO Max bude v Evropě slavnostně představena na virtuální zahajovací akci v říjnu, kde bude prezentována nabídka produktů a obsahu či cenové tarify.

HBO Max nabídne na jednom místě evropským divákům přístup k produkci od WarnerMedia, kam patří např. společnosti Warner Bros., HBO, DC a Cartoon Network a také k pořadům americké a mezinárodní produkce Max Originals. WarnerMedia stojí například za vznikem filmů a seriálů jako Harry Potter, Hra o trůny nebo Teorie velkého třesku

Trailer HBO Max ke vstupu na český trh, zdroj: HBO

HBO Max bude k dispozici novým i stávajícím zákazníkům HBO España, HBO Nordic a HBO Go, kteří mají službu předplacenou buď napřímo, nebo ji využívají prostřednictvím příslušných partnerů.

Platforma HBO Max byla spuštěna v květnu 2020 ve Spojených státech a v červnu 2021 představila levnější verzi předplatného se zobrazováním reklamy. V letošním červnu bylo zahájeno její celosvětové rozšíření uvedením HBO Max na 39 trzích v Latinské Americe a Karibiku. Ke konci letošního roku a v následujícím roce vstoupí HBO Max na evropský trh a začne postupně nahrazovat streamovací služby poskytované pod značkou HBO.

-mav-