Lagardére otevírá na Masarykově nádraží restauraci Masaryčka

úterý, 21. září 2021, 15:30 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Lagardére Travel Retail otevírá na Masarykově nádraží restauraci Masaryčka. Plánuje ji podpořit komunikační kampaní.

Zdroj: Lagardére Travel Retail

Zdroj: Lagardére Travel Retail

Společnost Lagardére Travel Retail, která provozuje v rámci své sekce Travel Essential, řadu gastro konceptů, otevřela na Masarykově nádraží restauraci Masaryčka. Pro firmu to není první větší restaurace, provozuje již restauraci Rychlík na Hlavním nádraží a také 15 gastro provozoven na Letišti Václava Havla.

Projekt vznikl ve spolupráci se společností Penta, která přestavuje celou lokalitu v okolí Masarykova nádraží. Lagardére Travel Retail se rozhodla navázat na tradici místa, kde dříve bývala tzv. Císařská restaurace, po revoluci např. např. kasino. Projekt vznikal čtyři roky a samotná výstavba poslední dva. Návrh pochází z dílny architektonického studia Archicraft. Náročné byly především restaurátorské práce, samotná rekonstrukce vyšla na 30 mil. korun.

Společnost podniká na dopravních uzlech, má provozovny na nádražích, v metru nebo na letišti. Do budoucna se nebrání případné výstavbě dalších restaurací na dopravních uzlech. „Pokud by byla příležitost na dopravních uzlech, tak o podobném projektu budeme uvažovat, ale je to hodně finančně náročný projekt a není to našim cílem, že bychom měli řetězec třeba 50 restaurací,“ uvedl Richard Procházka, generální ředitel Lagardére Travel Retail.

Nově otevřenou restauraci plánuje podpořit komunikační kampaní, především v rámci vlastní sítě, na sociálních sítích nebo v outdooru. Masaryčku také chce nabídnout jako místo pro pořádání vánočních a jiných večírků.

Zdroj: Lagardére Travel Retail

Zdroj: Lagardére Travel Retail

Restaurace Masaryčka se nachází přímo na Masarykové nádraží, na rohu ulic Hybernská a Havlíčkova. Čepuje se zde Plzeňské pivo a kuchyni vede šéfkuchař Marek Hosnedl.

Společnost Lagardére Travel Retail provozuje v České republice řadu stravovacích konceptů. Například sítě francouzských pekařství Paul a kaváren Costa Coffee. Dále provozuje síť trafik Relay, koncepty 1minute, Hubiz, Inmedio nebo Paper Dot. Kromě toho má různé sítě občerstvení, například pekařství Mr.Baker, Hello!, nebo Pizza La Mia Stazione.

Relay proměňuje prodejní síť, letos přidá 12 nových poboček

pátek 27. srpna 2021

-zue-