McDonald’s také v Česku nahrazuje plastové hračky v Happy Meal

čtvrtek, 30. září 2021, 16:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

V restauracích McDonald’s v České republice dochází k postupnému doprodeji současných hraček, které od příštího roku nahradí ekologické varianty.

Zdroj: McDonald’s

Zdroj: McDonald’s


Společnost McDonald’s se zavázala, že do roku 2025 přejde na tzv. udržitelný program hraček. Ty jsou součástí jejího menu Happy Meal. Aktuálně v restauracích McDonald’s v České republice dochází k postupnému doprodeji současných hraček, které od příštího roku nahradí ekologické varianty. Dojít tím má ke snížení spotřeby plastu až o 90 %. Materiály na výrobu hraček mají být obnovitelné, z recyklovaných nebo bio-plastů (vyrobených z kukuřice, sóji, cukrové třtiny nebo vlákniny).

McDonald’s v rámci udržitelných aktivit už vyměnil plastová brčka za papírové, odstranil plastový obal zmrzliny McFlurry a přešel na dřevěný příbor.

„Udržitelnost a šetrný přístup společnosti k našemu okolí a planetě Zemi je náš dlouholetý globální závazek. Přechod k udržitelným hračkám Happy Meal už delší čas probíhá ve Velké Británii a v Irsku, dokončený je ve Francii. V České republice jsme už v tomto roce měli sérii hraček, která byla vyrobená a zabalená v materiálech pocházejících z udržitelných zdrojů. Do konce tohoto roku budou doprodané plastové hračky, které naši zákazníci znají nyní a nahrazené jejich ekologicky ohleduplnější variantou,“ uvedla Jitka Pajurková, ředitelka komunikace a PR McDonald’s CZ a SK.

-mav-