Nova: Kampaň v HbbTV přinesla Sazce milion diváků navíc

středa, 8. září 2021, 16:35 Aktuality, TV MediaGuru

Nová kampaň HbbTV s cílením Max Reach přivedla Sazce další skoro milion diváků během 48 hodin, sdělila televizní skupina Nova.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

TV Nova uvedla ve spolupráci s klientem Sazka nový druh kampaně prostřednictvím červeného tlačítka (HbbTV) a jeho cílením Max Reach. Tento typ reklamy u HbbTV navazuje na televizní kampaň a oslovuje pouze ty diváky, kteří v televizi spot neviděli. Kampaň Sazky HbbTV Max Reach zasáhla téměř milion unikátních diváků a vygenerovala přes 1,2 milionu impresí.

Spotová kampaň Sazky běžela na televizních stanicích Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold a Nova 2 od úterý 10. srpna do pátku 13. srpna. Komunikovala Eurojackpot s výhrou přes 2 miliardy korun s losováním v pátek třináctého. Cílem kampaně bylo informovat co nejvíce diváků o této nadstandardně vysoké výhře. Kampaň HbbTV Max Reach byla spuštěna 48 hodin před začátkem slosování Eurojackpotu od středy 18.50 do pátku 18.50 hodin.

„Zásah spotové kampaně v cílové skupině 4+ byl v TV 3 034 000 diváků (pozn. kumulativní reach), HbbTV k tomu přidala 919 797 unikátních diváků. Jedná se o službu, kterou v Česku nabídla TV Nova jako jedna z prvních," sdělil generální ředitel TV Nova Jan Vlček.  „Musím přiznat, že jsme byli velmi mile překvapeni, kolik dalších diváků nám kampaň prostřednictvím červeného tlačítka přinesla. Věřím, že i díky přesnému cílení budeme tento způsob komunikace na zákazníky využívat častěji,“ dodal Petr Matějovský, marketingový ředitel Sazky.

HbbTV umožňuje cílení na základě lokality, podle verze HbbTV nebo dle výrobce televizorů. Novinkou je pak právě cílení Max Reach, které uvedla TV Nova v srpnu 2021. Max Reach pracuje s faktem, zda TV zařízení vidělo (nebo naopak nevidělo – podmínka lze nastavit) určitý obsah, např. reklamní spot. Díky této informaci červené tlačítko zacílí na konkrétní zařízení podle této podmínky.

-mav-