Raiffeisenbank zavádí nový komunikační koncept „Samozřejmě"

pondělí, 20. září 2021, 10:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

V pondělí 20. září startuje ve všech médiích nová reklamní kampaň Raiffeisenbank. Opouští dosavadní černobílou komunikaci.

Nový komunikační vizuál Raiffeisenbank, zdroj: Raiffeisenbank

Nový komunikační vizuál Raiffeisenbank, zdroj: Raiffeisenbank

V pondělí 20. září startuje ve všech médiích nová reklamní kampaň Raiffeisenbank, kterou vytvořil tým marketingové komunikace banky spolu s reklamní agenturou Ogilvy. Nový reklamní koncept je založený na otázkách, kdy na každou z nich je odpovědí „samozřejmě". Banka zdůvodňuje že chce lidem „usnadňovat život".

Dosavadní „černobílá“ komunikace byla tvořena tak, aby oslovovala zejména klienty s vyššími příjmy. Nový koncept se zaměřuje na širší cílovou skupinu a zdůrazňuje, že produkty jsou určeny všem klientům, nejen těm prémiovým. „Nová komunikace nás posouvá z dosavadního černobílého do barevného světa a chceme lidem ukázat, že svět financí jim může přinášet pozitivní emoce. Chceme Raiffeisenbank ukazovat jako méně vážnou a více hravou banku, která je tady pro každého,“ říká Filip Šanda, ředitel strategie značky a komunikace Raiffeisenbank.

Od 20. září bude v televizním vysílání image spot a spot na osobní účty. V polovině října se k nim pak přidá třetí spot na stavební spoření od Raiffeisen stavební spořitelny, která bude nově komunikovat ve stejném stylu jako banka.

Zdroj: Raiffeisenbank

Zdroj: Raiffeisenbank

Zdroj: Raiffeisenbank

Kromě televize poběží kampaň v onlinu, na billboardech, zastávkách MHD po celé ČR a v Praze také v metru. Image spot bude vidět před novým Jamesem Bondem ve všech multiplexech sítě Cinema City.

Během podzimu pak banka plánuje kampaň rozšířit o téma konsolidací, pro které připravuje TV spot, rádiovou reklamu, nové plakáty i online formáty. Rádiové spoty přidá i pro tradiční podnikatelské dny a REKOpůjčku od Raiffeisen stavební spořitelny.

Na novém konceptu, který banka vytvořila spolu s reklamní agenturou Ogilvy, pracovalo od jara několik desítek lidí. Režisérem spotů je Juraj Janiš, který má za sebou například reklamy pro T-Mobile, Pilsner Urquell, Colgate, Visu a další. Realizaci natáčení měla na starosti produkce Boogie films. O fotografie na klíčové vizuály se postaral fotograf Matúš Tóth. Voiceover k novým TV a rádiovým spotům namluvil Ondřej Brzobohatý. Na straně Ogilvy je pod kreativou a copywritingem podepsaný Tomáš Belko, strategii připravili David Červený a Jakub Hodboď a art directorkou je Lucie Žďánská.

-mav-