Vydavatelství Burda International CZ loni spadlo do ztráty

středa, 8. září 2021, 12:30 Aktuality, Tisk MediaGuru

Pandemie koronaviru se na výsledcích společnosti Burda Internatioanl CZ projevila především poklesem tržeb z prodeje tištěné inzerce.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Vydavatelství Burda International CZ zakončilo kvůli situaci způsobené pandemií koronaviru rok 2020 ztrátou ve výši 8,7 mil. Kč. O rok dříve vykázalo zisk 21,5 mil. Kč. Tržby z prodeje výrobků a služeb loni dosáhly 447,9 mil. Kč, což bylo o 11,6 % méně než v roce 2019. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve výroční zprávě za rok 2020.

„V roce 2020 se společnost Burda International CZ musela vyrovnat s poklesem ekonomické aktivity a omezeními vyplývajícími z pandemie, která ovlivnila většinu roku. To se projevilo poklesem tržeb z inzerce zejména v tiskových formátech. Přizpůsobením výkonové spotřeby dokázala společnost velkou část příjmů vykompenzovat," uvádí se ve výroční zprávě.

Tržby z prodeje inzerce se meziročně snížily o téměř 18 % na 234,5 mil. Kč. Tržby z prodeje časopisů se loni udržely na srovnatelné úrovni jako o rok dříve (-1 %) a celkově představovaly 190,1 mil. Kč.

V průběhu roku 2020 ukončila Burda vydávání celkem sedmi titulů ze svého portfolia, s čímž byly spojeny mimořádné náklady ve výši 12,3 mil. Kč. 

Burda International CZ patří k významným vydavatelstvím časopisů na českém trhu. V portfoliu má např. tituly Elle, Marianne, Apetit, Svět ženy, Burda Style, Marianne Bydlení, Chip nebo Naše krásná zahrada.

-mav-