Antenna Group kupuje víc než dvacet TV stanic od Sony Pictures

úterý, 5. října 2021, 16:30 Aktuality, TV MediaGuru

Antenna Group přebírá portfolio společnosti Sony Pictures Television Network ve střední a východní Evropě čítající 22 placených televizních kanálů.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Antenna Group přebírá portfolio společnosti Sony Pictures Television Network ve střední a východní Evropě čítající 22 placených televizních kanálů a dvě služby OTT ve 12 zemích. Jde o kanály AXN, Sony a Viasat 3 a Viasat 6 Pay TV a služeb on demand v regionu střední a východní Evropy.

Nově získané zábavní kanály a on demand zahrnují více než 24 miliony předplatitelů ve 12 zemích: Polsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku, Bulharsku, Slovensku, Chorvatsku, Srbsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině, Severní Makedonii a Černé Hoře.

Antenna Group uvedla, že bude chtít vylepšit nabídku kanálů, poskytovat zpravodajský obsah a zábavu, včetně světového i lokálně produkovaného obsahu, a současně rozšiřovat diváckou základnu a maximalizovat distribuci. Chce rovněž hledat investiční příležitosti napříč produkčními společnostmi, televizními kanály a službami OTT v celém regionu střední a východní Evropy.

Celosvětově má v současné době Antenna Group publikum přesahující 150 milionů diváků. Investuje mj. do mediálních projektů The Raine Group, Vice Media nebo do filmové a televizní produkční společnosti Imagine Entertainment

„Skupina Antenna Group pokračuje v globálních investicích do mediálních příležitostí a region střední a východní Evropy pro nás zůstává důležitým cílem. V tomto regionu jsme investovali více než 20 let s cílem poskytovat nejlepší zábavný a zpravodajský obsah na lokální úrovni. Tato akvizice je dalším krokem v tomto směru a zároveň odemyká další prostor pro růst na těchto trzích,“ uvedl Theodore Kyriakou, předseda představenstva společnosti Antenna Group.

-mav-