Caroda uvedla Inview Advertising - SSP pro videoreklamu

pátek, 15. října 2021, 13:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Česká technologická společnost Caroda spustila SSP Inview Advertising zaměřené na videoreklamu.

Zdroj: Caroda

Zdroj: Caroda

Česká technologická společnost Caroda spustila SSP Inview Advertising zaměřené na videoreklamu. Inview Advertising SSP (supply-side platform) má za cíl umožnit zadavatelům reklamy transparentní inzerci video reklamy v internetovém prostředí. Caroda si od tohoto kroku slibuje zkvalitnění a zefektivnění prodeje reklamního prostoru. „Naše technologie nabízí inzerentům nákup reklamního prostoru striktně dodržujícího standardy IAB, což ve výsledku vede k viditelnosti reklam z minimálně 90 %. Vydavatelé napojení k našemu SSP se tak na poli videoreklamy stávají pro inzerenty spolehlivými partnery nabízejícími prémiové pozice na svých portálech,” vysvětluje Roman Mura, ředitel společnosti Caroda.

Nákup video reklamního prostoru přes Inview Advertising v rámci openRTB je dostupný přes Adform DSP. U ostatních nákupních platforem DSP je možné využít tzv. private dealy přímo u Carody. Obě varianty podle firmy nabízejí oslovení více než 85 % českého a slovenského internetového publika. „Nákup video inzerce přes Adform odbaví většinu kampaní. Pro jiné nástroje jsme inzerentům k dispozici, abychom jim mohli dodat stejné podmínky jako u Adformu,” upřesňuje Roman Mura.

Inzerenti mohou využívat reklamní formáty Instream a Outstream ve více typech včetně pokročilého Carouselu a tzv. Multiplacementu, který zpravidla dosahuje u 60 a více procent videí jejich přehrání, resp. sledování až do konce. Oproti benchmarku na trhu odpovídá tato hodnota dvojnásobku. „Nejen kvalita, kterou chceme garantovat, ale i výkon reklamních kampaní je to, co nás zajímá. Proto nabízíme formáty jako jsou Multiplacement, jež inzerentovi sníží cenu za plné zhlédnutí jeho reklamního videa. Navíc naše formáty stabilně dosahují ve srovnání s trhem vyšších hodnot CTR,” doplňuje Jakub Severa, obchodní ředitel Carody.

Pro inzerenty nebylo dříve možné garantovat zobrazení jejich videoreklamy na prémiových pozicích u vydavatelů. S Inview Advertising se tato možnost otevírá, a to i pro OpenRTB. Reklama se začne účtovat po dvou vteřinách přehrání na ploše viditelné minimálně z 50 % a pozastaví se v případě, že návštěvník z ní „odscrolluje”. „Naší hlavní motivací pro spuštění SSP bylo zajistit transparentní inzerci, proto je nákup reklamního prostoru přes Inview Advertising bez další obchodní marže pro zadavatele reklamy,” uzavírá Roman Mura.

-mav-