Deník E15 změnil formát a design, z magazínu je měsíčník

úterý, 5. října 2021, 14:05 Aktuality, Tisk MediaGuru

Tištěná verze byznysového deníku E15 vychází od října v novém formátu, designu a na jiném papíře.

Titulní strana deníku E15, pátek 1.10. 2021, zdroj: repro E15

Titulní strana deníku E15, pátek 1.10. 2021, zdroj: repro E15

Tištěná verze byznysového deníku E15 (Czech News Center) vychází od října v novém formátu, designu a na jiném papíře. Noviny dostaly nový font a texty mají jiný zlom. 

„Ke změně nás vedla vlastní zkušenost,“ zdůvodnil šéfredaktor Nikita Poljakov. „E15 je distribuován převážně ve velkých kancelářských domech a zaměstnanci si deník většinou prolistují cestou do kanceláře nebo u ranní kávy a pak ho odkládají. Proto se jim snažíme ukazovat důležitá byznysová témata dne v co nejjednodušší formě,“ dodal.

Původní layout obsahoval kromě hlavních textů i drobnější texty. Původně pětisloupcový zlom se změnil na třísloupcový. Nový layout je postaven čistě na červené a černé barvě, které deník E15 používá od svého počátku.

„Noviny jsme zjednodušili, klademe větší důraz na jasná sdělení o aktuálním dění v byznysu, více prostoru dostanou komentáře,“ přiblížil Jan Novotný, zástupce šéfredaktora E15. 

Z byznysového dvouměsíčníku Magazín E15 se zároveň nově stává měsíčník, jehož pomyslné první číslo s podtitulem „Jak nezničit planetu“ vychází v polovině října.

-mav-