Hospodářské noviny uvedly novou podobu webu HN.cz, opouštějí iHned

pátek, 22. října 2021, 08:55 Aktuality, Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Nová podoba webu Hospodářských novin HN.cz má být přehlednější a technologicky vyspělejší. Hospodářské noviny se zároveň rozloučily s iHned.cz.

Zdroj: repro web HN.cz

Zdroj: repro web HN.cz

Hospodářské noviny představily v pátek 22. října novou podobou svého webu HN.cz, který prošel grafickou a technologickou proměnou. HN.cz tak nahrazuje dosavadní iHned.cz.

„Cíl je jednoduchý. Jeho návštěvníci by si měli odnést ještě více informací a čtenářských a posluchačských zážitků. Zároveň se tímto s velkým vděkem loučíme s iHNedem, jenž byl první vstupní branou Hospodářek do on-line světa a provázel nás téměř dvacet let,“ uvedl Jaroslav Mašek, šéfredaktor Hospodářských novin. 

Nová podoba webu HN.cz má být přehlednější a integrovat nové obsahové formáty, jako jsou podcasty a newslettery. Zdůraznit má také nejvyhledávanější rubriky Byznys, Investice, Reality a Komentáře. Jeho architektura je od počátku stavěná pro potřeby paywallu, tedy placených článků. Přihlášeným uživatelům se na konci každého článku zobrazuje obsah doporučený personalizovaně podle předchozích zájmů a preferencí. Nový prostor dostaly také partnerské projekty Be Native.

Novou podobu webu navrhlo studio Švejda Goldmann, které s Economií dlouhodobě spolupracuje. „Nový design pracuje s obsahem jako celkem. Speciální projekty mají svůj speciální prostor, multimediální zprávy poznáte na první pohled a přihlášení k newsletterům je nedílnou součástí textu. Zároveň jsme i v designu dbali na podpoření základní myšlenky, že platit za kvalitní obsah je normální,“ komentuje výslednou podobu Jakub Goldmann. Podílel se na ní také designér a brand architekt Lumír Kajnar, který měl na starosti především sladění digitální a papírové verze Hospodářských novin. 

Aktuální web HN.cz je součástí proměny, kterou Hospodářské noviny za poslední rok redakčně prošly. „Změnili jsme design novin, provázali ho s HN.cz, začali jsme se orientovat ještě více na delší publicistické články a zpravodajství z byznysu a ekonomiky. Rozjeli jsme také nové audio formáty a celou tuto naši cestu jsme si pracovně pojmenovali ‚digital-first‘. Chápeme, že konzumace informací se přesunula do digitálního světa, ale zároveň jsme pyšní na náš prémiový papírový deník, který stále preferuje hodně čtenářů,“ doplňuje Jaroslav Mašek. Součástí změny je také průběžné vylepšování aplikace HN, která kombinuje jak aktuální zprávy z HN.cz, tak papírové noviny v PDF formátu. 

Tištěné HN vycházejí od pondělí do pátku v nákladu bezmála 30 tisíc kusů a jejich čtenost dosahuje počtu 145 tisíc čtenářů, webovou verzi HN.cz navštěvuje přes milion reálných uživatelů měsíčně.

-mav-