OMV investuje do revitalizace sítě a rozvoje v gastro segmentu

pondělí, 1. listopadu 2021, 07:10 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

OMV se hodlá zaměřit na revitalizaci svých čerpacích stranic v Česku a chce se stát jedničkou v gastrosegmentu na cestách.

Zdroj: OMV

Zdroj: OMV

Značka OMV si v těchto dnech připomíná 30 let od vstupu na český trh. Aktuálně zde provozuje 140 poboček a tuzemský trh označuje za strategicky velmi významný. V následujícím období se chce zaměřit na revitalizaci svých čerpacích stranic v Česku a chce se stát jedničkou v gastrosegmentu na cestách.

„Celá síť našich 140 poboček se neustále modernizuje. V následujících letech se chceme zaměřit mimo jiné na rozvoj gastrosegmentu, do něhož jen v letošním roce investujeme desítky milionů. Naším cílem je přinést zákazníkům komplexní prémiovou nabídku, za kterou se budou vracet,“ uvedl Daniel Vasilache, generální ředitel OMV ČR. Cílem firmy je podle jeho slov zlepšit kulturu pití kávy na cestách. „Dosud jsme investovali téměř 24 milionů a v provozu je už více než 90 nových kávovarů značky Cimbali,“ dodal.

OMV otevřela v říjnu 1991 svou první stanici u dálnice D1 v Pávově, tehdy ještě pod značkou ÖMV. Od roku 1994 uvedla svoji první prodejnu značky Viva a o rok později se přejmenovala na OMV. Součástí rozvoje na českém trhu byla akvizice maloobchodní sítě čerpacích stanic BP v roce 1998 a postupná změna designu a rebranding všech lokalit. V roce 2005 koupila OMV v České republice další síť, tentokrát 70 čerpacích stanic německého Aralu. V témže roce nabídla značka řidičům vznětových motorů nové generace čerpat AdBlue. Významným milníkem bylo zavedení prémiových paliv MaxxMotion do stálé nabídky pohonných hmot v roce 2011. V roce 2019 byla u čerpací stanice OMV v Berouně zprovozněna vůbec první rychlodobíjecí stanice Ionity na území ČR a v současné době vyrůstají desítky rychlodobíjecích stanic PrePoint díky spolupráci s PRE.  

-mav-