Sportovní TV diváci chtějí sledovat hlavně živé přenosy

úterý, 26. října 2021, 10:30 Aktuality, TV, Výzkum MediaGuru

Pro 51 procent dotázaných je nejatraktivnější sportovní obsah v placené televizi živé vysílání, které i další bezmála třetina zařadila mezi pro ně důležitý sportovní obsah, ukazuje výzkum NMS Market Research pro AMC Networks.

Přibližně 80 procent Čechů, kteří se pravidelně dívají na televizi, sleduje také sportovní pořady. Tato hodnota se přitom zvyšuje s věkem – sport si v televizi pustí 68 procent respondentů mezi 25-34 lety věku, ve věkové skupině 55–64 ovšem podíl diváků sportovních pořadů činí více než 87 procent. Vyplývá to z průzkum realizovaného agenturou NMS Market Research pro společnost AMC Networks International (mj. provozovatel televizních stanic Sport 1, Sport 2).

Podle zmíněného průzkumu sledují čtyři z pěti českých televizních diváků pravidelně sportovní obsah. Podobně jako zpravodajství chtějí lidé i sport sledovat živě, a přestože stoupá konzumace online obsahu, Češi sport raději sledují v televizi než na obrazovkách mobilů či počítačů. Pro 51 procent dotázaných je nejatraktivnější sportovní obsah v placené televizi živé vysílání, které i další bezmála třetina (29 procent) zařadila mezi pro ně důležitý sportovní obsah.

Zdroj: NMS Market Research

Zdroj: NMS Market Research

-mav-