Extra Online Media přejde k ARBOmedia, bude prodávat i sama

pondělí, 15. listopadu 2021, 12:40 Internet & Mobil MediaGuru

Společnost ARBOmedia zastoupí od nového roku na internetovém reklamním trhu provozovatele Extra Online Media a vystřídá tak Czech News Center. Část prostoru si ale bude firma prodávat sama.

Michaela Kačena, zdroj: Extra Online Media

Michaela Kačena, zdroj: Extra Online Media

Vydavatelství Extra Online Media (EOM) ukončilo několikaletou spolupráci s mediálním domem Czech News Center (CNC) spočívající v obchodním zastupování. Jeho novým partnerem se v novém roce stane provozovatel internetových médií a služeb, společnost ARBOmedia.

„Po letech cítíme, že je čas na změnu. ARBOmedia je silný hráč v obchodním zastupování médií a má velké know how. Věříme, že spolupráce nám přinese ještě větší obchodní úspěchy. Zároveň plánujeme další rozvoj vlastního obchodního týmu, část inzertního prostoru si budeme i nadále prodávat sami,“ vysvětluje obchodní ředitelka Extra Online Media Michaela Kačena.

ARBOmedia tím rozšíří své portfolio o weby Extra Online Media, které oslovuje více než 58 % internetové populace, konkrétně přes 5 milionu reálných uživatelů měsíčně. Provozuje weby eXtra.cz, Lifee.cz, G.cz, Toprecepty.cz, Extralife.cz a OneTV.cz.

Spolupráce bude nastavena tak, že část inzertního prostoru bude nabízet společnost ARBOmedia, část vlastní obchodní tým Extra Online Media. Výjimkou je však web Toprecepty.cz, který nadále zůstane zcela v režii obchodního týmu Extra Online Media. Jedničku mezi weby o vaření koupilo vydavatelství v loňském roce, letos se jeho návštěvnost zvýšila na 2,3 milionu reálných uživatelů měsíčně.

„Máme za sebou všichni velmi složitý rok, média nevyjímaje. Přesto se nám podařily úspěchy, například udělat z Topreceptů absolutní jedničku v kategorii webů, které se věnují vaření, a také výrazně navýšit inzertní příjmy eXtra.cz a Lifee.cz,“ uvedla Michaela Kačena.

-mav-