Janeček ve spotu bojuje jako parašutista za svobodu

pátek, 19. listopadu 2021, 20:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Karel Janeček zveřejnil spot na obranu svobody, vystupuje v něm jako parašutista, který za svobodu bojuje.

Zdroj: repro spot Bojovník

Zdroj: repro spot Bojovník

Hlavní partner soutěže Český slavík Karel Janeček zveřejnil při příležitosti pátečního vyhlášení cen této hudební soutěže spot s názvem Bojovník. Spot je zpracován ve stylu orwelovské totality a má být apelem na zachování svobody. Je inspirován reklamou na Apple Macintosh z roku 1984.

„Videoklip Bojovník vyjadřuje ultimativní touhu po svobodě a myšlenku, že odvážní lidé mohou věci měnit a nedopustit návrat doby, kdy se nesmí zpívat. Stateční lidé zabrání novodobé totalitě, která se skrývá pod líbivým heslem ochrany zdraví,” uvedl Karel Janeček. Do spotu se sám aktivně zapojil při seskoku s padákem. „Protože jsem aktivní parašutista, napadlo mě vylepšit původní námět kultovního spotu tím, že do jinak neproniknutelného doupěte totality seskočí bojovník na padáku,” vysvětlil.

Všechny záběry, včetně hodu kladivem, jsou podle tvůrců autentické. Natáčení se konalo dva dny na Barrandově v ateliérech a necelý den na letišti Nadace Science 21 v Erpužicích. Seskoky z letadla probíhaly z výšky cca 1732 metrů. Režisérem spotu je Jakub Forman, za myšlenkou spotu stojí firma Horak TMBK.

Zdroj: Karel Janeček

Videoklip má být určen především umělcům, kteří „mají sílu rozbít lži a manipulace“. Ty podle Janečka zesílily v době pandemie covid-19.

„Covidová pandemie zasáhla mnoho aspektů našeho života. Zavřené školy v celém Česku byly obrovskou a zbytečnou katastrofou. Nejhorší zlo je tlak na očkování dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje. Je absolutně nepřijatelné, abychom kvůli strachu o sebe sama ohrožovali přirozenou imunitu našich dětí. Něco tak hrozného je proti všem principům života. Budoucnost našich dětí pro nás musí být absolutní prioritou,” myslí si Karel Janeček.

-mav-