Lidl nabízí bedýnky s ovocem a zeleninou, chce snížit plýtvání

neděle, 21. listopadu 2021, 07:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Lidl nabízí nově za 25 Kč bedýnky s ovocem a zeleninou. Jedná se o kusy např. s poškozeným obalem, které by se jinak neprodaly.

Zdroj: Lidl

Zdroj: Lidl

Obchodní řetězec Lidl nabízí od pondělí 15. listopadu na všech 283 prodejnách bedýnky ovoce a zeleniny za cenu 25 Kč. Cílem je snížit plýtvání jídlem. Jde o kusy, které mají např. protrženou síťku (obal), na kvalitu ovoce a zeleniny to ale podle prodejce vliv nemá. Lidl se proto rozhodl nabídnout je zákazníkům ke koupi a reakce při testovacím režimu v několika prodejnách byly pozitivní. Tak se řetězec rozhodl rozšířit nabídku na všechny prodejny. Za rok tak zachrání více než 3800 tun ovoce a zeleniny

„Tímto novým projektem bychom rádi našim zákazníkům ukázali, že i my nad plýtváním potravinami přemýšlíme, snažíme se jít odpovědným směrem a minimalizovat odpad. Začali jsme tak spolupracovat s potravinovými bankami nebo také se zoologickými zahradami, kam dodáváme ovoce a zeleninu, která se již neprodá. Často nám zůstávaly v prodejnách nepoškozené kusy, bohužel však např. s protrženou síťkou (obalem). A právě u tohoto sortimentu nás napadla další možnost využití,” komentuje nový projekt bedýnek Tomáš Myler, tiskový mluvčí Lidlu.

Hmotnost bedýnky jsou 3 kilogramy. Jsou umístěny v prostoru za pokladnami a podle situace doplňovány po celý den. Mezi takto prodávaný sortiment budou patřit také květiny.

-zue-