Na POPAI Awards bodoval Magenta Experience Center

pondělí, 29. listopadu 2021, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

In-store projekt Magenta Experience Center od T-Mobile se stal nejúspěšnějším projektem letošních POPAI Awards.

Projekt Magenta Experience Center od T-Mobile se stal absolutním vítězem POPAI Awards 2021, zdroj: T-Mobile CR.

Projekt Magenta Experience Center od T-Mobile se stal absolutním vítězem POPAI Awards 2021, zdroj: T-Mobile CR.

V rámci programu mezinárodní akce POPAI Day 2021, která se uskutečnila 25. listopadu, byly vyhlášeny výsledky třináctého ročníku soutěže POPAI Awards, hodnotící nejlepší realizace na retailovém trhu. Nejúspěšnějším exponátem se stal in-store projekt Magenta Experience Center, kterou pro společnost T-Mobile vytvořila agentura Proboston Creative. Získal celkem čtyři ocenění včetně absolutního vítězství. 

Magenta Experience Center představuje vzdělávací prostor, které se nachází v obchodním centru Arkády Pankrác. Konají se v něm workshopy, přednášky, kurzy, ale také talkshow. 

T-Mobile otevírá v Praze Magenta Experience Center

úterý 2. února 2021

Přehled všech výsledků POPAI Awards naleznete zde. 

Spolu s POPAI Awards proběhlo také vyhlášení 21. ročníku soutěže Hvězda 3D reklamy, oceňující reklamní a dárkové předměty. Jeho absolutním vítězem se stal Dětský batoh Škoda iV, pod kterým je podepsána společnost Brand Concept. Odborná porota u něj ocenila design i materiál z měkkého plyše, který může sloužit i jako polštářek na dlouhých cestách autem.

Absolutním vítězem soutěže Hvězda 3D reklamy se stal dětský batoh Škoda iV, pod kterým je podepsána společnost Brand Concept, zdroj: POPAI CE.

Absolutním vítězem soutěže Hvězda 3D reklamy se stal dětský batoh Škoda iV, pod kterým je podepsána společnost Brand Concept, zdroj: POPAI CE.

Cenu „Inovace roku“ získala společnost Logik se soutěžním předmětem Vafo EU Made Snacks Box neboli kreativním vzorníkem pro petfood specialisty nabízející varianty sortimentu společnosti Vafo Praha. 

Cenu „Inovace roku“ získala společnost Logik se soutěžním předmětem Vafo EU Made Snacks Box, zdroj: POPAI CE.

Cenu „Inovace roku“ získala společnost Logik se soutěžním předmětem Vafo EU Made Snacks Box, zdroj: POPAI CE.

Ve studentské kategorii Reklamní předmět 3. milénia vítězství získala Annika Krmaschková ze Střední umělecké školy v Ostravě s návrhem obalu „Take & Hang Herbs“. Obal zaujal svou multifunkčností – přenosný obal na bylinky je doplněn o přírodní provázek, díky kterému z něj lze vytvořit závěsný květináč. Hlavní myšlenka spočívá v tom využívat materiály naplno a zbytečný odpad hned nevyhazovat.

Kompletní seznam oceněných předmětů naleznete zde. 

Soutěž POPAI Student Awards 2021 ocenila studentské návrhy komunikace v prodejních místech. Partnery letošního ročníku soutěže byly společnosti Budějovický Budvar pro kategorii Grafický 2D návrh, I.D.C. Praha pro kategorii Design POP materiálu a Orkla Foods pro kategorii Návrh in-store komunikační kampaně.

V kategorii Grafický 2D návrh byl jako nejlepší vyhodnocen návrh New limited edition“ od Davida Štolby z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

V kategorii Design POP materiálu zvítězila práce Návrh prémiového obalu Lina „Se mnou už se neztratíš“, jejíž autorem je Kryštof Samuel Vraspír z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

V kategorii In-store komunikační kampaně se na prvním místě umístila práce „Návrh marketingovej kampane pre značku Simply Fresh so zameraním na in-store komunikáciu“. Autorkami vítězného návrhu jsou Tamara Baculíková, Alexandra Čupáková, Dominika Kalmárová, Nicol Laurinová a Ema Palenčárová z Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze.

Odborná porota soutěže rovněž udělila zvláštní ocenění – cenu za kreativitu získal Lukáš Demovič z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za práci „Budweiser, Letní kampaň“. Cenu sympatie obdržel David Štandera ze Střední školy vizuální tvorby z Hradce Králové za návrh „Tvůj úspěch, tvoje Lina“.

Výsledky soutěže POPAI Student Awards 2021 naleznete zde. 

-stk-