Rohlik chystá expanzi na jih a východ Evropy pod značkou Sezamo

čtvrtek, 18. listopadu 2021, 11:20 Aktuality, Internet & Mobil, Retail MediaGuru

Rohlík plánuje v roce 2022 expandovat do Itálie, Rumunska a Španělska, a to pod značkou Sezamo. Chce také rozšířit služby ve stávajících zemích.

Pod jednotnou značkou Sezamo vstoupí Rohlík příští rok do Itálie, Rumunska a Španělska, zdroj: Rohlik Group

Pod jednotnou značkou Sezamo vstoupí Rohlík příští rok do Itálie, Rumunska a Španělska, zdroj: Rohlik Group

Rohlik Group spustí v první polovině roku 2022 v Itálii a Rumunsku své služby doručování online nákupů pod novou značkou Sezamo. Od jara tak k jeho službám získá přístup téměř 2,5 mil. nových domácností z Milána a Bukurešti. Itálie bude navíc pod vedením nového CEO, kterým se stal Andrea Colombo. Sezamo odstartuje ve 2. polovině roku 2022 také ve Španělsku. Provoz v nových zemích se spouští poté, co analýzy trhu ukázaly nárůst poptávky po nákupu potravin online.

„Před několika týdny jsem podepsal smlouvu s naším prvním distribučním centrem ve Španělsku. Brzy tak začneme působit v Madridu a v budoucnu nás čekají další země. Tohle vše přichází na základě impozantního růstu ve všech stávajících zemích, příkladem může být Mnichov, kde jsme nedávno v rekordním čase překonali hranici 1000 objednávek denně,“ říká Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik Group k plánům expanze.

Dosud vystupuje Rohlík kromě ČR ještě ve třech dalších zemích pod třemi různými značkami, v Německu jako Knuspr.de, V Rakousku Gurkerl.at a v Maďarsku pod Kifli.hu. Na nové trhy ale vstoupí pod jedinou značkou Sezamo.

„Všechny tyto země vycházejí z latinského jazyka a my jsme chtěli pokračovat ve využívání názvu jídla ve značce. Sezamové semínko je oblíbené ve všech kulturách. Sezamo vychází z italského ‚sesamo', rumunského ‚sezam' a španělského ‚sésamo',“ dodává Jakub Petřina, marketingový ředitel Rohlik Group.

Online obchod s potravinami Sezamo bude v Itálii a Rumunsku od prvního dne schopný doručit do několika hodin od objednání přibližně osm tisíc různých položek čerstvých potravin přímo k zákazníkům domů. Konkrétně do třech hodin od objednání v Itálii a do dvou hodin od objednání v Rumunsku.

Kromě expanze v rámci evropského trhu v roce 2022 společnost očekává rozšíření své působnosti v rámci zemí, ve kterých v současnosti působí: Knuspr.de se do dvou let rozroste do Frankfurtu, Hamburku, Kolína nad Rýnem, Essenu, Hannoveru, Stuttgartu, Lipska a dalších měst.

Na českém trhu chce Rohlik.cz zrychlit doručení nákupu do 60 minut od objednání. K tomu pomůže čtvrtý, plně automatizovaný sklad, který bude otevřen v Chrášťanech u Prahy.

Rohlík rozšiřuje své privátní značky, má vratné eko-tašky

středa 22. září 2021

-zue-