Šmejcova Emma Capital koupila 70 % ve firmě Mailstep

úterý, 9. listopadu 2021, 13:55 Aktuality, Tisk, Internet & Mobil MediaGuru

Skupina Emma Capital Jiřího Šmejce koupila sedmdesátiprocentní podíl ve společnosti Mailstep.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Skupina Emma Capital Jiřího Šmejce koupila sedmdesátiprocentní podíl ve společnosti Mailstep, která je jednou největších tuzemských firem zaměřených na logistiku v sektoru e-commerce. Jde o největší dokončenou akvizici ve sféře internetové logistiky v Česku. Cenu transakce firmy nezveřejnily, uvedl server E15.cz.

Mailstep založil jeho současný majitel Jan Rozlivka v roce 1990. Ze své pražské centrály obsluhuje české i zahraniční zákazníky, zejména ze zemí EU a Velké Británie. Pro evropský trh je určeno více než 65 procent z celkového objemu expedovaných zásilek. „Kapitálový vstup skupiny Emma nám umožní v ještě větší míře expandovat na zahraniční trhy,“ uvedl Rozlivka. Je to podle něj další krok na cestě k dlouhodobému cíli: být jedním z nejvýznamnější hráčů v oboru na evropském trhu. V první fázi zamýšlí Mailstep vybudovat distribuční centra pro jihozápadní Evropu (Španělsko) a pro jihovýchodní Evropu (Rumunsko a Řecko).

Akvizice Mailstepu zapadá do zájmu Emma o e-commerce na evropském kontinentu. „Věříme, že je možné dosáhnout synergie s našimi dalšími investicemi v tomto sektoru a pomoci Mailstepu k dynamickému rozvoji na nových trzích,“ doplnil partner Emma Capital Michal Houšť.

Součástí smluv o vstupu Emma Capital do Mailstepu je i dohoda o zachování pozic současného managementu.

-čtk-, -mav-