Česká Elle se připojuje k obsahu bez výrobků z kožešin

středa, 15. prosince 2021, 10:15 Aktuality, Tisk MediaGuru

Lednové vydání české verze magazínu Elle, která vychází ve středu 15. prosince, se hlásí k obsahu bez výrobků z kožešin.

Obálka Elle 1/2022, zdroj: Burda International CZ

Obálka Elle 1/2022, zdroj: Burda International CZ

Česká Elle se připojí k dalším 44 zahraničním edicím časopisu a napříč všemi svými platformami nebude podporovat výrobky z kožešin v redakčním ani reklamním obsahu. Vydavatel časopisu, společnost Burda International CZ, to vysvětlila tím, že odmítá týraní zvířat. 13 edic časopisu Elle už toto opatření zavedlo, dalších 20 se jím začne řídit od 1. ledna a zbylé od začátku roku 2023. Lednové číslo 1/22 je tak první „bezkožešinové“ v České republice.

Závazek vychází z dohody mezi vlastníkem značky Elle, skupinou Lagardère Group, a neziskových organizací Humane Society of the United States, Humane Society International a Creatives4Change. Dohodli se na tom, že na stránkách žádné ze 45 světových edic ani v digitálním obsahu se neobjeví pravé kožešiny. „Cílem je zlepšit životní podmínky zvířat, protože Elle podporuje a sdílí hodnoty mladších spotřebitelů, kteří vnímají kožešiny jako produkt, který neodpovídá modernímu způsobu života," uvedla firma. „Kožešiny už nejsou v souladu s hodnotami Elle ani našich čtenářek,“ dodala Valeria Bessolo Llopizová, viceprezidentka a mezinárodní ředitelka Elle.

V úvodníku lednového vydání české verze časopisu Elle, která vychází 15. prosince 2021, píše šéfredaktorka Valentina Nízká: „Propagace kožešin dávno nemá v módě své opodstatnění a neshoduje se s hodnotami současného světa. Věříme, že ani s hodnotami naších čtenářů. Psát dlouhodobě o udržitelnosti, a přitom podporovat týrání zvířat by byla ta nejvyšší forma pokrytectví, proto jsme se jako silná značka a autorita v oblasti módních médií rozhodli k tomuto kroku nezatíženému tíhou historie a tradice. Protože když má někdo vliv, měl by ho využít pro dobrou věc.“ Poukazuje i na fakt, že pod tlakem skupin bojujících za práva zvířat a změnou vkusu mladších, eticky a ekologicky zainteresovaných zákazníků se v posledních letech vzdala kožešin řada módních tvůrců a maloobchodníků i mnohé renomované značky.

Na stránky časopisu Elle už nebudou smět výrobky z kožešiny

čtvrtek 2. prosince 2021

-mav-