ČRo Vltava začíná vysílat z nového multimediálního studia

pátek, 3. prosince 2021, 12:10 Aktuality, Rádio MediaGuru

Stanice Český rozhlas Vltava zprovoznila nově zrekonstruované studio. Má sloužit jak pro vysílání, tak pro streamování rozhovorů či koncertů.

Nové studio stanice ČRo Vltava, zdroj: ČRo

Nové studio stanice ČRo Vltava, zdroj: ČRo

Kompletní rekonstrukce vysílacího studia stanice Český rozhlas Vltava, které se nachází v rozhlasovém komplexu na pražských Vinohradech, je dokončena. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a šéfredaktorka Českého rozhlasu Vltava Jaroslava Haladová v pátek znovuotevřeli zmodernizované prostory. Autorkou interiérové proměny studia je architektka Marcela Steinbachová z ateliéru Skupina.

Cílem rekonstrukce bylo vytvoření multimediálního zázemí jak pro vysílání, tak pro streamování rozhovorů či koncertů. Zároveň byla vylepšena prostorová akustika původního studia z roku 2000. Nově jsou ve studiu full HD kamery, studio je velkoplošně podsvíceno. Dvě stěny místnosti jsou podloženy LED pásky, čímž vzniká  rozsáhlá plocha, pro kterou lze naprogramovat řadu světelných motivů. Studio je obloženo dřevěnými perforovanými panely z překližky mořených do světle šedé. Součástí studia je také nový stůl pro vysílání diskusí.

„Vltava má svůj styl. Naše vysílání je kultivované a přitom moderní. A stejné je i naše nové studio. Je elegantní, designové, originální. Díky hře světel z něj můžete vytvořit malý koncertní sál i prostor pro intimní rozhovor,“ sdělila šéfredaktorka Jaroslava Haladová.

„Naším cílem bylo nabídnout pro kamerové přenosy zajímavý prostor, který bude proměnlivý a nestatický. To se myslím povedlo a doufám, že studio Vltava bude využívat plně možnosti proměnlivosti od komorních verzí až po dynamické,“ dodala Marcela Steinbachová, autorka nového studia Vltavy.

-mav-