Meta se v roce 2022 zaměří na e-commerce či rozvoj metaverzu

středa, 22. prosince 2021, 12:15 Internet & Mobil MediaGuru

Podpora tvůrců, e-commerce a metaverzu jsou prioritami společnosti Meta, zastřešující mj. sociální sítě Facebook a Instagram, do příštího roku.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Podpora tvůrců, e-commerce a metaverzu jsou prioritami společnosti Meta, zastřešující mj. sociální sítě Facebook a Instagram, do příštího roku. Na setkání s novináři, které probíhalo online, to uvedla Nicola Mendelsohn, VP Global Business Group, Meta.

Influencerům (tvůrcům) důvěřuje podle dat Meta více než 60 % uživatelů. Nejčastěji se vyjadřují pomocí videí, jejichž konzumací mají uživatelé na sociálních sítích spadajících pod Meta trávit asi polovinu celkového času. I to má být důvodem, proč Meta pro příští rok chystá v oblasti videí změny na Facebooku a Instagramu, aby „posunula video na nový zážitek“.

Vedle toho chce Meta rozvíjet obchodování na svých sociálních sítích a příští rok má rovněž patřit metaverzu, vývoji digitálního vesmíru, do kterého bude sociální síť lákat značky i uživatele. „Je to významná technologická změna srovnatelná s tou, kterou představoval přesun od desktopu k mobilu. Budeme pracovat s lidmi ve virtuální realitě a k tomu bude potřeba spolupráce různých entit. Proto jsme založili investiční fond a vytvořili nové sociální a ekonomické příležitosti, a i příležitosti pro značky, které by tak měly dosahovat vyšší míry engagementu,“ popsala Mendelsohn.

Do metaverzu vstupují ČEZ, Preciosa nebo Brit

pátek 17. prosince 2021

Nakupování by mělo být více personalizované. Na druhou stranu některé možností cílení reklamy firma snižuje. Tvrdí, že chce vytvořit personalizovaný ekosystém a říká, že k tomu použije méně dat. „Víme, že se reklamní prostředí mění. A podporujeme snahu poskytnout lidem větší kontrolu nad tím, jak jsou jejich data využívána k cílení reklamy,“ přiblížila Carrie Timms, Director, Global Business Marketing, Meta.

Meta chce získat také důvěru firem, které inzerují na platformách společnosti. To znamená zajistit, aby se reklamy zobrazovaly pouze u typu obsahu, který zadavatelům vyhovuje. „Abychom toho dosáhli, testujeme ovládací prvky, které inzerentům umožňují vybrat si, zda se jejich reklamy zobrazí u zpráv a politických příspěvků, příspěvků o tragédiích a konfliktech nebo sociálních tématech, o kterých se diskutuje,“ přiblížila dále.

Měsíčně navštíví online obchody Meta na Facebooku a Instragramu, přes které je možné nakupovat, 300 milionů uživatelů a aktivně na nich nakupuje 1,2 mil. lidí měsíčně. Prodejcům mají pomáhat reklamní formáty, které umožňují produkty přímo nakupovat. Na Instragramu byla také letos zavedena komunitní služba, podporující nákupní zážitek. „Pracujeme na budoucnosti, kde budou obchody pro každého z nás ještě osobnější,“ nastínila Caroline Drucker, Director of Instagram Media Partnerships, EMEA.

Inzerenti mohou pro prodej v současnosti spolupracovat se značkami na Facebooku a Instagramu pomocí nástrojů pro branded content, využít je možné např. in-stream reklamu na Facebooku a IGTV, funkcí jako Stars, placené online události nebo odkazů v Instagram Live.

„Abychom pomohli tvůrcům růst, nebudeme až do roku 2023 vybírat žádné podíly z příjmů z těchto produktů. A až sdílení příjmů zavedeme, bude to méně než 30 %, které si berou Apple a další,“ naznačila Caroline Drucker.

Mezi zadavateli se také zvyšuje zájem o využívání rozšířené reality (AR). Meta disponuje Spark AR Studiem, které umožňuje tvůrcům a firmám vytvářet, testovat a publikovat AR zážitky na Facebooku a Instagramu. AR efekty používá v aplikacích a službách Meta měsíčně více než 700 mil. lidí, uvedla společnost na setkání s novináři.

-mav-