Bauhaus spouští český e-shop, nabídne přes 40 tisíc produktů

úterý, 18. ledna 2022, 11:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Bauhaus spouští 18. ledna v ČR svůj e-shop. Vyvíjel ho od roku 2020 jako lokální, protože koncernové řešení mu nevyhovovalo.

Zdroj: Bauhaus

Zdroj: Bauhaus

Síť odborných hobbycenter Bauhaus spouští 18. ledna v České republice svůj e-shop. Nabídne více než 40 tisíc produktů a nákup s doručením domů nebo rezervaci zboží a následný odběr ve vybraném odborném centru.

„Delší dobu jsme vnímali, že je potřeba tento prodejní kanál zákazníkům poskytnout. Cílem je umožnit zákazníkům ještě pohodlnější nákup, ať už online nebo v kamenné prodejně,“ říká Václav Ptáčník, vedoucí oddělení E-business Bauhaus.

Bauhaus je v České republice online od roku 2020, na webu najdou zákazníci v současné době více než 40 tisíc produktů s popisem a informací o dostupnosti v jednotlivých odborných centrech. Nově spuštěný e-shop bude kromě těchto produktů postupně doplňován o další položky a nabídne rozsáhlejší sortiment zboží, včetně vlastních značek, jako je například Swingcolor, Gardol nebo Probau.

„V dnešní době je e-shop nezbytností. Jeho realizací jsme se zabývali od roku 2020, kdy jsme se rozhodli opustit koncernové řešení, které technologicky neodpovídalo nárokům českého zákazníka. Ten je zvyklý na velice vysoké standardy. Proto jsme se v České republice rozhodli jít vlastní cestou a e-shop jsme vyvinuli lokálně. Z tohoto pohledu pro nás pozdější spuštění e-shopu může být paradoxně benefitem, protože jsme mohli k realizaci využít ty nejmodernější technologie. Díky tomu nejen smažeme jistý technologický dluh, který jsme měli, ale dokážeme nabídnout něco navíc,“ dodává Ptáčník.

Vedle standardního fungování bude e-shop propojen s kamennými prodejnami službou Rezervovat a vyzvednout. Zákazníkům umožní rezervaci zboží v jednotlivých odborných centrech a jeho odběr do 3 hodin.

Bauhaus spustí na podzim e-shop, v onlinu míří víc na ženy

úterý 6. dubna 2021

-zue-