Český stolní tenis představil novou vizuální identitu

čtvrtek, 27. ledna 2022, 14:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Česká asociace stolního tenisu představila novou vizuální identitu. V novém roce plánuje zlepšit marketingovou strategii a zintenzivnit komunikační aktivity.

Nové logo Českého stolního tenisu, zdroj: Česká asociace stolního tenisu

Nové logo Českého stolního tenisu, zdroj: Česká asociace stolního tenisu

Česká asociace stolního tenisu představila novou podobu vizuální identitu. Nová značka má vystupovat jednotně a propojovat oficiální komunikaci, sociální sítě, podcast, vlastní televizi či nově také vysílání v České televizi na programu ČT sport. Nová podoba vizuální identity byla představena na tiskové konferenci v prostorách Event Space paláce HubHub.

Nové logo je postaveno na národní identitě a propojuje několik prvků, jakými jsou například symbolika sportovce, míčku nebo hracího stolu. Dominantní jsou také iniciály TT, které označují druh sportu Table Tennis. Podle sportovců je nové logo moderní, jednoduché a výstižné. Oceňují také navrácení k oficiálnímu názvu stolní tenis místo dlouho používaného ping pongu.

Jednotlivé prvky nového loga, zdroj: Česká asociace stolního tenisu

Jednotlivé prvky nového loga, zdroj: Česká asociace stolního tenisu

Představení nové vizuální identity Českého stolního tenisu, zdroj: Česká asociace stolního tenisu

Představení nové vizuální identity Českého stolního tenisu, zdroj: Česká asociace stolního tenisu

Podle art directora Pavla Čady bylo vymýšlení vizuálů rychlé a finální řešení proběhlo během necelého měsíce. Celková doba tvorby nové identity, včetně dílčích prací jako například edukačního videa nebo merchandisingu, trvala přes půl roku. „Zmapovali jsme prostředí sportu a snažili jsme se žonglovat s prvky relevantními pro značku s národní identitou a namíchali koktejl. Aby to fungovalo, aby to bylo jednoduché, zábavné a pochopitelné,“ popsal.

Podle Zbyňka Špačka, předsedy České asociace stolního tenisu, se celková cena za všechny nové inovace vyšplhala na několik stovek tisíc korun.

Kromě nové identity představili zástupci svazu také cíle a vize, kterých chtějí dosáhnout. Mezi ty nejdůležitější patří větší důraz na mládež, marketingové aktivity a kvalifikace na Olympijské hryPaříži a v Los Angeles. „Budeme cílit na děti, abychom rozšířili členskou základnu. Budeme podporovat vzdělávání trenérů nejmodernějšími metodami, pomůžeme marketingovým a komunikačním aktivitám. Chceme všem ukázat, že stolní tenis je snadno dostupná zábava,“ uvedl Zbyněk Špaček.

-tšl-