GroupM propojuje digitální expertízy, v jejich čele je Bartůněk

čtvrtek, 27. ledna 2022, 09:15 Aktuality, Lidé, Reklama MediaGuru

GroupM vytváří digitální hub, do kterého začleňuje specialisty na digitální komunikaci z celé své skupiny včetně H1.cz. Role Chief Digital Officer se ujímá Ondřej Bartůněk.

Ondřej Bartůněk, zdroj: GroupM

Ondřej Bartůněk, zdroj: GroupM

Komunikační skupina GroupM vytváří digitální hub, který zahrnuje téměř stovku odborníků. Má umožnit rychlejší rozvoj služeb v oblasti digitálních médií a digitální transformace. Jeho základními pilíři jsou tři nová oddělení: oddělení digitální reklamy (GroupM Ads Activation), oddělení digitálního obsahu (GroupM Content) a oddělení reklamních technologií a administrace (GroupM Digital Operations).

Tato tři oddělení vznikla sloučením digitálních týmů mediálních agentur skupiny GroupM a jejich propojením s týmy výkonnostní agentury H1.cz. Veronika Burešová, CEO H1.cz, povede kromě H1.cz také oddělení digitálního obsahu, které se s více než třiceti odborníky zaměří na tvorbu digitální kreativy, obsahu na sociální sítě, influencer marketing, copywriting a SEO.

Oddělení digitální reklamy pod vedením Filipa Hromka sdružuje přes čtyřicet odborníků se specializací na reklamu ve vyhledávání, bannerovou reklamu a video reklamu. Doposud měl na starosti vedení týmu zabývajícího se nákupem reklamy v prostředí RTB (Real Time Bidding). Dříve působil ve společnosti Seznam.cz. Společným jmenovatelem všech reklamních kanálů ve správě tohoto oddělení je programatický nákup prostřednictvím reklamních systémů, které zahrnují řešení od společností Google, Meta, Seznam, TikTok, Pinterest, Xandr, Adform a dalších. Součástí oddělení je i globální programatický trading desk Xaxis.

Oddělení reklamních technologií a administrace řídí Petr Tichý a nabídne klientům expertízu 25 specialistů v oblasti reklamních technologií. Zahrnují čtyři odlišné reklamní ad servery a pět verifikačních platforem, které mají rozpoznat podvodné transakce v online reklamě a hlídat bezpečný prostor pro reklamu klientů skupiny. Toto oddělení zajistí také administraci a průběh všech kampaní. Petr Tichý doposud vedl oddělení digitálních médií v agentuře Mindshare.

„Se zánikem cookies, pokračujícím trendem roztříštěnosti médií a stále rostoucím podílem e-commerce platforem, se výrazně mění potřeby našich klientů a naše mediální strategie. Vznik těchto digitálních kompetenčních center, přímo napojujících expertní týmy H1.cz, vytváří ve spolupráci s datovým a analytickým týmem GroupM platformu, díky které mohou všechny GroupM agentury nabídnout svým klientům ta nejlepší digitální řešení na trhu,“ říká o vzniku digitálního hubu Chief Digital Officer Ondřej Bartůněk, který bude nadále působit ve vedení agentury Mindshare v roli CEO.

„Po úspěšném spojení služeb v oblasti datové analytiky a výzkumu, které jsme zrealizovali v loňském roce pod vedením Jiřího Udatného, nově jmenovaným Chief Analytics Officerem, je vznik digitálního hubu přirozeným krokem. Umožní nám rychleji přicházet s novými službami a věřím, že se tím otvírá i velmi zajímavá příležitost pro nové talenty," komentuje přínosy nového digitálního hubu Jiří Svoboda, CEO GroupM.

-mav-